Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną? Te wskazówki zalecają dermatolodzy

Noszenie maski może być trudne dla skóry. Odpowiednia pielęgnacja i cenne wskazówki dermatologów mogą pomóc w otrzymaniu dobrej kondycji twojej cery. Podpowiadamy jak dbać o skórę pod maseczką ochronną.

Jak pielęgnować skórę pod maseczką ochronną

Maski odgrywają istotną rolę w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Mogą być one również utrapieniem dla skóry, powodując problemy, od trądziku i łuszczącej się skóry po wysypkę i swędzenie. Aby zapobiec rozwojowi problemów skórnych pod maską, dermatolodzy zalecają kilka cennych wskazówek. 

Maseczka ochronna - wpływ na skórę

Poniżej prezentujemy kilka cennych rad, które są zalecane przez specjalistów. Stosowanie się do nich pomoże ci zadbać o skórę i jej zdrowy wygląd. 

1. Codziennie oczyszczaj i nawilżaj twarz. Delikatna pielęgnacja skóry może zapobiec problemom skórnym. Podczas mycia twarzy używaj łagodnych żeli lub pianek - sprawdzi się tutaj również niezastąpione szare mydło.

2. Wybierając krem nawilżający postaw na produkt z kwasem hialuronowym lub ceramidami, które pomogą ci w walce z wypryskami. 

3. Jeśli możesz sobie na to pozwolić zrezygnuj z makijażu. Pod maseczką kolorowe kosmetyki mogą doprowadzić do zatkania porów i pojawienia się problemów ze skórą. 

4. Unikaj również wypróbowywania nowych produktów do pielęgnacji. Noszenie maski nawet przez krótki czas może zwiększyć wrażliwość skóry. Aby nie doprowadzać do problemów warto również zrezygnować z zabiegów kosmetycznych, takich jak peeling chemiczny, czy złuszczający. 

5. Używaj mniejszej ilości produktów do pielęgnacji cery, jeśli zauważysz już objawy podrażnienia. Kiedy zakrywasz twarz maską, niektóre preparaty, które używałaś w przeszłości, mogą teraz uczulić twoją cerę. Dermatolodzy zalecają także, aby unikać kosmetyków z kwasem salicylowym i retinoidem w składzie. 

Pielęgnacja cery a maseczka ochronna - jakie kosmetyki wybrać?

co nakładać pod maskę?co nakładać pod maskę? fot. @ceravepolska/@sylveco.pl

W codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzają się tanie kosmetyki z witaminami. Zawierają dużo składników aktywnych, a także witaminy i minerały. Są delikatne dla skóry, ale też skuteczne w zwalczaniu i zapobieganiu wyprysków są m.in. krem nagietkowy i ajurwedyjski oraz maść propolisowa. Nie kosztują dużo, a naprawdę działają. Hitem na rynku, zachwalanym przez setki kobiet, jest nawilżający krem do twarzy z ceramidami marki CeraVe, które zapewnia skórze utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Kosmetyk nie przyczynia się do powstawania zaskórników i niedoskonałości. Krem w swoim składzie zawiera trzy kluczowe ceramidy, niacynamid oraz kwas hialuronowy. Maść witaminowa to prawdziwe złoto dla cery. Działa nawilżająco, regenerująco i przeciwpodrażnieniowo jednocześnie ochraniając skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Alergia od maseczki ochronnej - co stosować? 

Kosmetyki dla cery ze skłonnością do alergiiKosmetyki dla cery ze skłonnością do alergii fot. allerco/https://www.urodaiwlosy.pl

Maseczka może podrażniać lub uczulać skórę, zwłaszcza skórę wrażliwą. Pojawiające się problemy są wynikiem tarcia materiału maseczki o skórę oraz brakiem dostępu do świeżego powietrza. Wybrałyśmy kilka kosmetyków w przystępnej cenie, które pomocą ci uporać się z tymi problemami. Do złagodzenia stanów zapalnych skóry sprawdzą się produkty, zawierające np. len i aloes, czyli składniki znane z kojącego działania dla skóry. Krem emolientowy Allerco to specjalistyczny produkt, który zapewnia odpowiednie nawilżenie, wzmocnienie naturalnej warstwy lipidowej naskórka oraz ukojenie wszelkich podrażnień. Zawarte w nim: witamina E, gliceryna i alantoina podwyższają zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry oraz poprawiają jej miękkość i gładkość. Jaki krem pod maseczkę ochronną? Hitem cenowym jest kojący krem Anida, w którego składzie znajduje się: kwiat lnu, witamina E, mocznik i jedwab, a jego cena to zaledwie 7.99zł. Działa delikatnie natłuszczająco, nawilżająco i regenerująco na skórę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA