Takie fryzury dodają objętości i lekkości włosom! Są również bardzo eleganckie. Sprawdź piękne przykłady

Chcesz coś zrobić ze swoimi włosami? Nie musi to być wcale radykalne cięcie ani wymyślna fryzura! Dobrym pomysłem są fryzury cieniowane, które nie tylko robią duże wrażenie, ale wpływają też na wizualne dodanie objętości! Sprawdź jakie jeszcze są ich zalety!

Niekiedy niewielka zmiana fryzury może sprawić, że będziemy wyglądać korzystniej i młodziej. Dlatego jeśli właśnie tego pragniesz albo po prostu chcesz coś zmienić, to być może cieniowane włosy będą strzałem w dziesiątkę. Kosmyki obcięte w ten sposób nie tylko wyglądają elegancko, ale sprawdzą się też świetnie jeśli twoim włosom brakuje objętości. 

Fryzury cieniowane damskie - jakie są ich zalety?

Wiele kobiet boryka się z cienkimi, rzadkimi włosami, które są w dodatku oklapnięte. Cieniowane fryzury przychodzą tu z pomocą i sprawiają, że wizualnie naprawdę włosów wydaje się być więcej. To świetny sposób na poprawę wyglądu i możliwość cieszenia się bujniejszymi włosami, co na pewno zwiększy twoją pewność siebie. To oczywiście nie jedyna zaleta takich cięć. Cieniowane fryzury to idealny wybór dla kobiet, których twarz ma kształt trójkąta lub kwadratu. Ostre rysy, a więc mocno zaznaczone kości policzkowe oraz broda, dzięki nieregularnym kosmykom są wizualnie złagodzone, a więc wygląda się zdecydowanie bardziej kobieco. W takich przypadkach największy efekt dają fryzury cieniowane z przodu. Inną zaletą jest po prostu to, że takie włosy naprawdę robią wrażenie i można wyglądać w nich bardzo kobieco i pięknie, a w dodatku młodziej. 

 
 

Dla jakiej długości włosów?

Fryzury cieniowane będą idealne zarówno jeśli masz włosy krótkie, półdługie, jak i długie. Jedną ze znanych cięć jest bob, gdzie linia kosmyków często biegnie wzdłuż granicy żuchwy. Możesz to być jednak również tzw. long bob, sięgający aż do ramion. W takim wypadku często dobrym wyborem są fryzury cieniowane z grzywką, która najlepiej wygląda w wersji asymetrycznej, z tak zwanymi pazurkami, szczególnie jeśli celem jest złagodzenie rysów twarzy. Bardzo efektownie wyglądają również fryzury cieniowane dla długich włosów, które dodają elegancji i uroku oraz oczywiście objętości. 

 

Fryzury cieniowane - dodaj im większego blasku za pomocą koloryzacji

Tego typu fryzury bardzo często łączy się z ciekawą koloryzacją. Warto zastanowić się nad modnym balejażem lub ombre, które również dobrze wpływają na wizualną objętość włosów. Możliwości jest naprawdę dużo, a fryzura cieniowana razem z dobrze wykonaną koloryzacją może przynieść naprawdę niesamowity efekt. Przykładami modnych odmian balejażu są flamboyage, a także tweed hair. Dobrym pomysłem jest również ombre, czyli ciemne włosy w górnej części głowy, a reszta w jasnym kolorze. Fryzury cieniowane dobrze wyglądają również z refleksami.

 
Więcej o: