Ten olejek stosowano już w starożytności! Hamuje proces starzenia skóry i wypadania włosów

Aleksandra Matczuk
16.09.2020 15:50
olejek lawendowy

olejek lawendowy (shutterstock)

Lawenda charakteryzuje się nie tylko pięknym zapachem, ale również wieloma cennymi zastosowaniami. Specjalnie dla was wybraliśmy TOP 5, które sprawią, że olejek lawendowy stanie się twoim nowym must-have w kosmetyczce!

Olejek lawendowy - zastosowanie 

Olejek lawendowy ma wiele zastosowań, których znajomość może zdecydowanie pomóc w poprawie jakości naszego wyglądu. Powstaje on z lawendy, która najczęściej rośnie na terenach Prowansji oraz Chorwacji. Jej dobroczynne działanie wykorzystywane jest już od czasów starożytności, jako pomoc w licznych schorzeniach, a także pielęgnacji ciała i włosów.

Olejek lawendowy - właściwości

Regularne stosowanie olejku lawendowego zapewni ci wiele korzyści. Czemu warto pokusić się o zakup tego naturalnego produktu? Po pierwsze może on opóźnić proces starzenia się skóry. Zawarte w nim antyoksydanty skutecznie nawilżają i chronią skórę. To świetna informacja dla pań po 40 roku życia. Olejek lawendowy powinien więc zostać włączony w ich wieczorny rytuał pielęgnacyjny. Dodatkowo zapach ukoi nerwy i pomoże się zrelaksować. Po drugie olejek lawendowy mogą sięgnąć również kobiety, które zmagają się z trądzikiem, ponieważ redukuje on nadmiar sebum.

olejek lawendowy zastosowanie,cenaolejek lawendowy zastosowanie,cena shutterstock

Pielęgnacja włosów, a olejek lawendowy

Olejek lawendowy powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która pragnie przyspieszyć porost włosów. Zwiększa krążenie, a co za tym idzie przyczynia się do powstawania tzw. baby hair. Olejek lawendowy pomaga także na problemy z nawracającym łupieżem oraz wypadaniem włosów.

Olejek lawendowy - cena

Olejek lawendowy jest tani i skuteczny. Kupisz go w każdej aptece, a jego cena waha się w granicach od 5 do 25 złotych. Możesz także spróbować zrobić go samodzielnie. Kwiat lawendy włóż do słoika i zalej dowolnym olejkiem. Miksturę odstaw na kilka tygodni. Po tym czasie wystarczy odcedzić zawartość, a płyn wlać do szklanej butelki. Koniecznie wypróbuj olejek lawendowy na swojej skórze i włosach!

lawenda zastosowania i własciwościlawenda zastosowania i własciwości shutterstrock