Pielęgnacja twarzy - kosmetyki z drogocennymi składnikami do 50 złotych!

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna składać się z kilku prostych kroków, które pozwolą ci szybko i efektywnie zadbać o skórę. Nie potrzebujesz całej szafki najróżniejszych kosmetyków. Kilka produktów w zupełności wystarczy, a my podpowiemy ci, jakie wybrać! Oto kosmetyki z drogocennymi składnikami do 50 złotych.

Pielęgnacja twarzy: oczyszczanie

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy Fot. Shutterstock

,,Wieczorem poświęcaj na demakijaż tyle czasu, ile rano poświęcasz na makijaż" - mawiała Coco Chanel i miała rację! Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji cery. Usuwasz wtedy z twarzy nie tylko resztki kolorowych kosmetyków, ale również pot, kurz i tłuszcz, które zgromadziły się na skórze w ciągu dnia. W ten sposób ułatwiasz cerze oddychanie, a także zapobiegasz zatykaniu się porów i tworzeniu zaskórników. Do demakijażu najlepiej używaj łagodnych, nieperfumowanych kosmetyków o neutralnym pH lub płynów micelarnych. A od czego zacząć? Od oczu! Nasączony płynem micelarnym płatek przyłóż na kilka sekund do powieki. Następnie przecieraj górną i dolną powiekę, ruchem od kącika oka na zewnątrz tak długo, aż wacik będzie czysty. Unikaj naciągania skóry, bo przyspiesza to powstawanie zmarszczek. Tusz zmywaj krótkimi ruchami od góry do dołu rzęs. Szminkę lub błyszczyk zmywaj w podobny sposób, w jaki zmywałaś makijaż z oczu - przytrzymaj nasączony wacik przez kilka sekund, a następnie poziomymi ruchami usuń kosmetyk. Pozostałe partie twarzy zmywaj kolistymi ruchami, zaczynając od policzków, następnie przechodząc do podbródka i szyi, a kończąc na czole. Jednak prawidłowa pielęgnacja twarzy nie kończy się na płynie micelarnym. Po usunięciu kosmetyków przemyj twarz żelem lub pianką oczyszczającą.

Pielęgnacja twarzy: tonizowanie

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy Fot.123rf.com

Pielęgnacja skóry twarzy to również tonizowanie - krok, który nie powinien być pomijany. Po oczyszczeniu twarzy i usunięciu z niej zanieczyszczeń, wydaje ci się, że nie ma potrzeby przemywania skóry po raz kolejny. A jednak! Po myciu, a właściwie po każdym kontakcie z wodą, naturalne, kwasowe pH skóry zostaje zaburzone. Oznacza to, że skóra traci swoją barierę ochronną, zabezpieczającą przed grzybami, bakteriami oraz szkodliwym wpływem środowiska. Zadaniem toniku jest właśnie przywrócenie skórze naturalnego poziomu pH, a więc troska o jej codzienne bezpieczeństwo. Do tonizowania najczęściej polecane są delikatne toniki bezalkoholowe, które nie wysuszają skóry i nie powodują podrażnień. Świetnie sprawdzą się także hydrolaty, np. z róży!

Pielęgnacja twarzy: nawilżanie

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy Fot. Shutterstock

Pielęgnacja twarzy nie będzie kompletna, jeśli pominiesz nawilżanie cery. Na tym etapie używasz wszelkiego rodzaju kremów, dobieranych w zależności od rodzaju i kondycji cery. Kupując kosmetyki, pamiętaj o tym, że krem stosowany na twarz i szyję nie zawsze może być nakładany również pod oczy. Te partie są bowiem szczególnie wrażliwe i kosmetyk, który doskonale sprawdza się nałożony na cerę, pod oczami może wywoływać podrażnienia lub opuchliznę. Warto również zainwestować i stosować na wszystkie partie twarzy kremy z tej samej serii, co pozwoli w kompleksowy sposób poznać i przetestować ich działanie. Równie ważny jak skład kremu, jest sposób nakładania kosmetyku. Krem pod oczy nakładaj punktowo, a następnie wklepuj go opuszkami palców w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Staraj się przy tym nie naciągać skóry wokół oczu, bo może to przyspieszyć powstawanie zmarszczek. W przypadku aplikacji kremu na pozostałe partie twarzy, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Warto bowiem nie tylko starannie rozprowadzić krem po twarzy, ale czynność tę połączyć z masażem i ćwiczeniami - taki rytuał podziała jak prawdziwy eliksir młodości. Krem najpierw delikatnie rozetrzyj na opuszkach palców, a potem nakładaj go na twarz kolistymi ruchami, poczynając od czoła, kierując się przez skronie i policzki ku brodzie, a potem z powrotem ku górze twarzy - wspaniały efekt murowany!

Więcej o:
Copyright © Agora SA