Krem w szklanym opakowaniu - idealny dla osób dbających o ekologię. Zobacz gdzie go znajdziesz

Angelika Sobańska
07.07.2020 13:40
krem w szklanym opakowaniu

krem w szklanym opakowaniu (fot. shutterstock)

Jeśli ekologia jest dla ciebie ważną kwestią to krem w szklanym słoiku będzie dla ciebie świetnym wyborem i kolejnym krokiem w byciu bardziej eko. Wiele marek kosmetycznych zaczyna tworzyć swoje produkty zgodnie z zero waste. Zobacz w ofercie jakich brandów właśnie takie znajdziesz!

Coraz więcej osób chce być eko i coraz wyraźniej widać, że nie jest to tylko moda, a powoli po prostu staje się to koniecznością. Jednym z kroków jest wyeliminowanie plastiku i można to zrobić także w swojej kosmetyczce! Już wiele marek zastępuje sztuczne tworzywa tymi, które da się wykorzystać ponownie lub mogą się naturalnie rozłożyć, nie zaśmiecając ziemi. Zdecydowanie najłatwiej znaleźć krem w szklanym opakowaniu, najczęściej w słoiczku. Do ofert jakich marek warto zajrzeć?

Krem w szklanym opakowaniu - gdzie kupić?

Szklane opakowania to jedne z najczęstszych zamienników plastiku. Kremy w słoiczkach są obecnie dostępne w ofercie wielu marek, które najczęściej są równocześnie brandami produkującymi naturalne kosmetyki z dobrym składem. Ich produkty najłatwiej znaleźć na stronach lub na półkach licznych ekologicznych drogerii, które sprzedają wyłącznie albo głównie kosmetyki w przyjaznych planecie opakowaniach. Innym źródłem są oczywiście sklepy markowe konkretnych brandów. Często są to małe lub średnie, polskie manufaktury, powstałe z pasji, które produkują ręcznie świetne jakościowo produkty, w tym właśnie kremy w szklanych opakowaniach. Przykładami są takie firmy jak: Mokosh, Iossi, Si Si Bee, Make Me Bio, Asoa, Ministerstwo Dobrego Mydła, Szmaragdowe Żuki. W ich ofercie znajdziesz kremy do twarzy w szklanych opakowaniach na dzień i na noc, do różnych potrzeb skóry, a także pod oczy (choć nie u wszystkich).

 
 

Do tego ekologicznego grona powoli wchodzą także większe marki, tworząc czasem specjalne linie eko. Przykładami są brand Bandi z jego linią Eko Friendly Care, ale także Lirene z serią Jestem Eko. W tym ostatnim przypadku zamiast szkła użyto tworzywa pochodzenia roślinnego, który można recyklingować i w dodatku wielokrotnie uzupełniać jedno opakowanie nowymi wkładami kremu. Krem w szklanym opakowaniu znajdziesz też np. w ofercie marek Sylveco - od jakiegoś czasu można tam kupić m.in. krem na dzień i na noc Duetus, właśnie w słoiczku.

Krem w szklanym opakowaniu - programy zwracania opakowań

Warto wiedzieć, że niektóre marki w swojej ekologii i dbaniu o planetę idą nawet o krok dalej. Nie tylko tworzą kosmetyki w szklanych opakowaniach, ale również przyjmują już wykorzystane słoiczki od swoich klientów. Przykładami takich marek są Iossi, Mokosh oraz Nowa Kosmetyka. Szczegółowe informacje o ich programach i jak to zrobić znaleźć można na ich stronach internetowych. Zazwyczaj wymagane jest zebranie chociaż kilku słoiczków (lub buteleczek) po kremach w szklanych opakowaniach i oddanie ich w punktach stacjonarnych lub przesłanie pocztą. Od niektórych brandów można dostać za to jakiś gratis albo rabat na kolejne zakupy. Warto jednak to zrobić też po prostu dla planety, która w ten sposób będzie mniej zaśmiecona. Dlatego jeśli twój krem w szklanym opakowaniu się skończy to koniecznie sprawdź co możesz dalej zrobić - być może dana marka też ma taki program, który na pewno znajdziesz na ich stronie internetowej. Jeśli nie, pomyśl o innym wykorzystaniu - może buteleczka lub słoiczek przyda się jako wazonik albo do przechowywania drobiazgów.

 

Kosmetyki zero waste - co jeszcze znajdziesz?

Oczywiście krem w szklanym opakowaniu to nie jedyny kosmetyk pielęgnacyjny, którego na co dzień potrzebujemy. Jeśli chcesz aby również inne twoje produkty były jak najbardziej eko to również warto rozejrzeć się za innymi kosmetykami w szklanych opakowaniach. W niektórych wypadkach jest to prostsze, w innych trzeba trochę się naszukać. Podstawa pielęgnacji to oczyszczanie. Różne rodzaje kosmetyków tego typu w szklanych opakowaniach znajdziesz w ofercie wcześniej wspomnianych marek - Iossi (pasta do mycia twarzy i olejki do demakijażu), Nowa Kosmetyka (emulsja), Mokosh (żel do mycia twarzy), Make Me Bio (puder do mycia twarzy, olejek do demakijażu). Całkiem prosta sprawa jest również w przypadku produktów do tonizowania - szczególnie jeśli zastąpisz tonik hydrolatem, których duży wybór mają chociażby polskie marki AjedenMinisterstwo Dobrego Mydła, Mydłostacja. W szklanych opakowaniach często znaleźć można również sera do twarzy, olejki bazowe i eteryczne, peelingi, balsamy i wiele innych.

 

Większy problem pojawia się w przypadku produktów do włosów oraz do mycia ciała. Tego typu kosmetyki zero waste w szklanych opakowaniach to zdecydowana rzadkość. Najlepiej zastąpić plastikowe buteleczki produktami w kostkach - szamponami, odżywkami i mydełkami. W przypadku mycia włosów rozwiązaniem może być też metoda no poo, czyli mycie bez użycia szamponu, stosując inne naturalne detergenty.

Więcej o: