Jak zamaskować naczynka na twarzy? Oto najlepsze kosmetyki, które ci w tym pomogą

VN/DZ
26.06.2020 12:28
cera

cera (fot. shutterstock)

Jeżeli borykasz się z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami, to na pewno wiesz, jak trudno je zamaskować. O te uciążliwe zaczerwienienia trzeba bardzo dobrze dbać. Kierując się naszymi potrzebami, zgłębiłam temat "naczynek" i już wiem, jakie kosmetyki mogą być pomocne w walce z nimi. Oprócz tego znalazłam fluidy dedykowane cerze naczynkowej, które szybko przykryją nielubiane zmiany.

Jak zamaskować naczynka na twarzy?

Jak większość z was wie, nie ma jednego środka, który spełni nasze pobożne życzenia dotyczące walki z pękającymi naczynkami. Cera naczynkowa jest trudna! Trzeba o nią nieustannie dbać i pielęgnować zarówno latem, jak i zimą. Zacznę od tego, że absolutną koniecznością dla wszystkich z was, które boją się o swoje naczynka, jest krem z filtrem. Zimą i latem temperatura sprawia, że nasza cera narażona jest dwukrotnie bardziej. Wielu kosmetologów uważa, że krem z filtrem (co najmniej trzydziestką) powinnyśmy stosować przez cały rok. Moim zdaniem to bardzo dobre podejście. Od kiedy regularnie nakładam krem ochronny, widzę znaczącą poprawę w wyglądzie mojej cery. Oczywiście oprócz teg na najbardziej narażoną strefą, czyli policzki, stosuję wzmacniające kremy. Uwielbiam te z linii Pharmaceris N. Poza tym Pharmaceris to marka, która produkuje nie tylko dermokosmetyki, ale i produkty do makijażu. Bardzo lubię fluidy z serii "Clinic Way", jak i kremy BB przeznaczone do cery naczynkowej. Dzięki nim dowiedziałam się, jak zamaskować naczynka na twarzy. W swoim składzie zawierają filtry o wysokiej ochronie i naturalne składniki, które odpowiadają za wyciszenie i ukojenie naszej skóry.

Produkty Dr Irena Eris i Pharmaceris FProdukty Dr Irena Eris i Pharmaceris F fot. Instagram @pharmaceris, @drirenaeris

 

Naczynka na twarzy: krem

Pamiętaj, że codzienna pielęgnacja dojrzałej i płytko unaczynionej skóry twarzy, szyi i dekoltu jest bardzo ważna. Pomoże ci w tym wiele łagodzących kremów i peelingów enzymatycznych. Przeciwzmarszczkowy krem arnikowy FlosLek Pharma Arnica to polecany produkt, który moim zdaniem na szansę zyskać miano twojego faworyta. Jest delikatny, ale wzmacnia naczynka krwionośne, poprawia mikrokrążenie skóry. Lubię w nim to, że łagodzi podrażnienia i przywraca dobre nawilżenie zmęczonej skórze.  W swoim składzie posiada wiele ekstraktów z kwiatów i innych naturalnych składników.

 

Jak zamaskować naczynka na twarzy? Codzienna pielęgnacja

W walce z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami pomagają odpowiednio dobrane kosmetyki. Skórę twarzy oczyszczaj produktami bez substancji zapachowych i barwiących - delikatne toniki i płyny micelarne będą najlepsze. Nie używaj akcesoriów, które mogą podrażnić cerę, np. szorstkich ręczników lub gąbek czy mocnych mechanicznych szczotek czyszczących. Pamiętaj też, że skóra ze skłonnością do pękających naczynek krwionośnych źle reaguje na wysokie temperatury - biorąc prysznic, unikaj ukropu. Bardzo ważna jest też dieta - witaminy C, E i PP wzmocnią twoje naczynka i zapobiegną dalszym uszkodzeniom. Dzięki tak podjętej pielęgnacji i dobrym fluidom z odpowiednim składem masz szansę zamaskować naczynka na twarzy w kilka chwil.