Nagrody dla polskich projektantów rozdane! Relacja z Mercure Fashion Night w Poznaniu

W sobotę 8 września odbyła się kolejna edycja Mercure Fashion Night - wydarzenia zorganizowanego we współpracy z Polską Akademią Mody. Swoje kolekcje zaprezentowało sześć polskich marek i projektantów, w tym Maciej Zień. Odkryj, kto otrzymał nagrody PAM i co jeszcze działo się podczas święta mody w Poznaniu.

W sobotę 8 września odbyła się ósma edycja Mercure Fashion Night - cyklicznej imprezy organizowanej przez sieć hoteli Mercure w różnych miastach Polski. Tym razem wydarzenie odbyło się w Poznaniu i połączono je z rozdaniem nagród Polskiej Akademii Mody.

Vicher - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion NightVicher - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion Night AKPA / Mat. prasowe

Jako pierwszy swoją kolekcję zaprezentował duet o nazwie Vicher. Tworzą go siostry - Inez i Kasia, które postanowiły połączyć pasję i miłość do mody, wspomagając się łączącą ich przyjaźnią. Obie projektantki są absolwentkami łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i od lat związane są z modą i designem. Rezultatem ich pasji są ubrania, które wyrażają tęsknotę za wolnością, naturalną dzikością i wiatrem (albo raczej wichrem!) we włosach. Kolekcje marki charakteryzują nietuzinkowe zestawienia wzorów tworzące unikatowe patchworki. Projektantki nie boją się koloru i zachęcają Polki, by odważyły się na coś więce,j niż nudną szarość i czerń. Pokaz podczas Mercure Fashion Night był zapowiedzią nowej kolekcji duetu, która już wkrótce będzie miała swoją premierę. Projektantki marki Vicher zostały uhonorowane Statuetką Top Moda. 

Jesteś ciekawa, co działo się w poprzednich edycjach Mercure Fashion Night? Zajrzyj do naszego artykułu: Mercure Fashion Night by Anna Drabczyńska we Wrocławiu.  

Julia Knop - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion Night 2018Julia Knop - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion Night 2018 AKPA / Mat. prasowe

Zupełnie inny styl ubioru zaprezentowała na wybiegu projektantka i malarka Julia Knop. Tym razem mieliśmy do czynienia ze stonowaną kolorystyką odcieni bieli, beżów i błękitów w postaci kreacji podkreślających tradycyjnie rozumianą kobiecość. Pojawiły się modne sukienki o długości maxi, modele o kroju syreny oraz rozkloszowane. Julia Knop została nagrodzona przez Polską Akademię Mody statuetką Srebrnej Pętelki.

Tuż po Julii Knop, na wybiegu zagościła kolekcja marki Just Unique. Jej autorka Izabela Macudzińska stawia na nowoczesne i zmysłowe ubrania na każdą okazję. Widoczne były inspiracje najnowszymi trendami oraz wielkimi domami mody, szczególnie Diorem (temat rewolucji: berety, koszule i taśmy z logo marki) oraz Versace (kombinezon z barokowym wzorem). Marka Just Unique została nagrodzona Złotą Pętelką, podobnie jak Hanna Bieńkowska (firma Hannah), która wyróżnienie otrzymała już po raz czwarty.

Just Unique - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion NightJust Unique - pokaz kolekcji podczas Mercure Fashion Night AKPA / Mat. prasowe

Moda Hanny Bieńkowskiej skierowana jest raczej do dojrzałych klientek, szukających kreacji na specjalne okazje. Projektantka zaprezentowała również dekoracyjne suknie ślubne.

Hanna Bieńkowska - pokaz podczas Mercure Fashion NIghtHanna Bieńkowska - pokaz podczas Mercure Fashion NIght Fot. AKPA / Mat. prasowe

Swoją kolekcję podczas Mercure Fashion Night pokazała również marka Bialcon. Istniejąca na rynku od 1992 roku firma, której główną projektantką jest Barbara Chwesiuk, proponuje modę praktyczną, prostą i odpowiednia na wiele okazji. Naszą uwagę zwróciły proste formy sukienek, spodnie oraz tuniki w geometryczne wzory. Neutralne kolory, modny i wygodny minimalizm oraz wysokiej jakości tkaniny - za to klientki w całej Polsce kochają markę Bialcon. Na ręce Barbary Chwesiuk została złożona nagroda Złotej Pętelki i prestiżowy Medal Labor Omnia Vincit Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Bialcon - pokaz podczas Mercure Fashion NightBialcon - pokaz podczas Mercure Fashion Night AKPA / Mat. prasowe

Zwieńczeniem pokazów była kolekcja Macieja Zienia. Działający od 17 lat projektant jest ikoną polskiej mody. Sylwetki zaprezentowane w czasie Mercure Fashion Night zachwycały lekkością, delikatną formą i wyrafinowanym krojem, które są cechą charakterystyczną projektów Zienia. Przezroczyste, zwiewne materiały i asymetryczne cięcia pięknie falowały w ruchu, a delikatne, lecz przyciągające wzrok zdobienia wpisują kolekcję w nurt wyrafinowanej mody wieczorowej. Maciej Zień otrzymał statuetkę Złotej Super Pętelki za wyjątkowe zasługi dla polskiej mody.

Maciej Zień - pokaz podczas Mercure Fashion NightMaciej Zień - pokaz podczas Mercure Fashion Night AKPA / Mat. prasowe

Pokazy mody Mercure Fashion Night z pierwszego rzędu śledziła Aleksandra Giersz, która 6 września zdobyła tytuł Miss Earth Poland i będzie reprezentować nasz kraj na światowym finale Miss Earth na Filipinach. Było to jej pierwsze oficjalne wystąpienie w koronie miss.

Mercure Fashion Night to cykl wydarzeń, których celem jest promowanie polskich projektantów i lokalnej kultury, dzięki łączeniu mody ze sztuką użytkową i designem. Zapoczątkowany w 2016 roku projekt obejmuje pokazy mody w Polsce, Czechach i na Węgrzech. 

Jesteśmy niezwykle dumni, wspierając polską modę, zarówno młodych, jak zasłużonych dla naszej sceny modowej projektantów

- podkreślił podczas pokazu Sebastian Marona, Dyrektor hotelu Mercure Poznań Centrum. Galę poprowadził duet: dziennikarka Dorota Gardias i wiceprezes PAM - Dominik Górny.

  

Więcej o:
Copyright © Agora SA