Golf to sport dla każdego

Red.
07.05.2016 11:11
Eris

Eris (Fot. JACEK KUCHARCZYK)

Choć nieodłącznie kojarzy się z dystyngowanymi angielskimi gentlemanami, doskonale odnajdują się w nim kobiety. Aby uprawiać golfa wystarczy kij, wygodny strój, chęć do dobrej zabawy na łonie natury i umiłowanie spacerów. Golf to jedyna dyscyplina sportu, w którą grano na Księżycu. W dodatku w tym roku golf wejdzie do kanonu sportów olimpijskich. Golfa po prostu wypada lepiej poznać.

GolfGolf mat. prasowe mat. prasowe

Od kilku lat obserwujemy również zmieniający się krajobraz na polskich polach golfowych. Pojawia się na nich coraz więcej pań, które aktywnie sięgają po torby i kije golfowe, ruszając na podbój kolejnych dołków. Najlepszym potwierdzeniem tego trendu jest organizowany w czerwcu największy turniej golfowy w Polsce dla pań - Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup. W ciągu 36 godzin od otwarcia zapisów zapisało się ponad 140 pań. Finalnie listę zamknięto ze 170 zgłoszeniami. W turnieju może zagrać 100 Pań. Coraz więcej Polek w wolnym czasie sięga po kije, piłeczki i wyrusza na pole golfowe. Z roku na rok widać jak wśród Pań rośnie zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Najważniejsze podczas gry są precyzja, wytrwałość i dobra kondycja fizyczna.

GolfGolf Fot. JACEK KUCHARCZYK Fot. JACEK KUCHARCZYK

Ale nie zapominajmy, że żeby dobrze grać trzeba też się dobrze czuć, być pewnym siebie. Nie bez znaczenia jest zatem strój, w którym na polu prezentuje się golfistka. Golf nie jest zwykłym sportem. To przestrzeganie zasad, etykieta i potężna dawka emocji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nudna i wolna dyscyplina sportu. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom! Golf to ogromne umiejętności i precyzja. To talent uderzenia na odległość nawet 200 metrów, wytrwałość, cierpliwość, trening mentalny, ale też relaks i możliwość spędzania czasu ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną przy okazji doskonałej zabawy.

GolfGolf mat. prasowe mat. prasowe

Golf to też bardzo elegancka dyscyplina sportu. I taki styl - sportowej elegancji - obowiązuje na polach golfowych całego świata. Potwierdza to turniej Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup, który pokazuje piękno i elegancję golfistek. Nie można nie dostrzec, że poza wyjątkowymi talentami sportowymi, panie prezentują się na "greenie" rewelacyjnie. Nie tylko modne ale też zadbane - tak można określić kobiety, z entuzjazmem uprawiające tę elegancką dyscyplinę. Obowiązkowy krem z filtrem, delikatny makijaż, muśnięte błyszczykiem usta to niezbędne atrybuty, by perfekcyjnie prezentować się na polu golfowym.

W tym roku sportowa rywalizacja odbędzie się w dniach 6-7 czerwca , a panie zawalczą o specjalnie zaprojektowane puchary przez firmę YES, nagrody od Deutsche Banku, a także o wyjątkową 9-litrową (sprowadzaną wyłącznie na turniej) butelkę szampana Perrier-Jouët.