Jesienny "city break" w dobrym stylu: podręczne walizki idealne na weekendowy wypad

Kasia Żechowicz
08.09.2017 10:45
WITTCHEN

WITTCHEN (Wittchen)

Wakacje dopiero się skończyły, a ty już masz ochotę na kolejną wycieczkę? Nie obędzie się bez walizki, która uprzyjemni twoją podróż. Musi być praktyczna, pojemna i... stylowa! Wiemy, gdzie kupić modele, z którymi będziesz czuła się świetnie.

Wittchen
www.instagram.com/wittchencom


Niezależnie od tego, czy wybierasz się w długą, czy weekendową podróż, walizka może ułatwić bądź uprzykrzyć ci urlop. Przy dalekich wycieczkach z wielkimi bagażami najważniejsze są kwestie wymiarów - walizka i tak zostaje w hotelu. Inaczej jest w przypadku wypadów typu "city break" - tanimi liniami, z przesiadkami pomiędzy autobusem, pociągiem podmiejskim, samolotem i kolejnym środkiem transportu publicznego. Bagaż podręczny jest w takiej sytuacji jedynym, który posiadamy. Często towarzyszy nam w kawiarniach lub knajpach, gdy mamy tylko "kilka godzin" do samolotu i nie zdążymy już zostawić go w przechowalni. 

Mała walizka musi być przede wszystkim praktyczna. Co to oznacza? Po pierwsze odpowiednie wymiary dostosowane do wymogów tanich linii lotniczych, ale to nie wszystko. Istotna jest również pojemność i materiał z którego jest wykonana. Zwróć uwagę na kółka - najlepiej, aby były niewielkie i na subtelnych zaczepach. Dzięki temu wnętrze walizki jest większe, a co za tym idzie - bardziej pojemne.

Wybieraj walizki twarde, ale tylko jeśli są lekkie! Ciężka oprawa "kradnie" cenne kilogramy, które możesz wnieść na pokład. Poza tym twarda walizka lepiej znosi trudne warunki podróży oraz chroni wartościowe rzeczy, które znajdują się w środku, na przykład laptop albo aparat fotograficzny.  

Oprócz walorów technicznych, istotne są również walory estetyczne. Tak, walizka musi być stylowa! Jeśli ma być dobrą towarzyszką podróży, to powinna pasować do charakteru twojej garderoby. Najbardziej uniwersalne są walizki w takich kolorach jak czerń, szarość i beż. Pasują zarówno  minimalistkom, jak i bardziej ekstrawaganckim kobietom. Oba typy mogą jednak pokusić się o nieco bardziej szalone propozycje. Różowa, czerwona, żółta czy zielona - wybierz walizkę w ulubionym kolorze! W praktyce, większość z nas i tak wybiera stonowane ubrania, a odrobina koloru (szczególnie podczas urlopu!) jest jak najbardziej pożądana.  

Więcej o: