Najmodniejsze fryzury tego sezonu. Jak je układać?

Magda Murawska
15.02.2018 13:10
Najmodniejsze fryzury tego sezonu

Najmodniejsze fryzury tego sezonu (Fot. Getty Images)

Oto kilka produktów do stylizacji najmodniejszych fryzur - dobrze będzie, jeśli je poznasz. Jeśli będziesz chciał w domu powtórzyć efekt "jak od fryzjera", przy małym wysiłku zrobią za ciebie całą robotę.

Modna fryzura: na chłopaka z boysbandu

Zayn Malik
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: szczotki, pasty do włosów

W biurze taka fryzura może wyglądać dość ekscentrycznie, ale po pracy, właściwie czemu by nie spróbować? Zacznij przygotowania już na etapie suszenia włosów. Nawijaj pasma na szczotkę i staraj się je lekko wyciągać ku górze. Kiedy włosy będą już suche, nałóż na nie pastę, która nada włosom teksturę i je lekko usztywni. Wetrzyj ją najpierw w dłonie i nie przesadź.

Modna fryzura: grzeczna wersja na Ryana Goslinga

Ryan Gosling
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: mocnego żelu, grzebienia

Zasada pierwsza: przedziałek. Powinien być lekko z boku, nigdy na środku. Zasada druga: jeśli masz lekko kręcące się włosy, lepiej układać je w wersji "na mokro" (ale nie polecamy robić tego zimą). Kiedy już uporasz się z przedziałkiem, nałóż bezpośrednio na grzebień odrobinę żelu i przeczesz nim włosy co najmniej kilka razy. Więcej żelu nakładaj na boki, a nie na czubek głowy. Czemu? Tak unikniesz efektu przetłuszczonych włosów. Na koniec, jeśli czujesz że fryzura nie jest jeszcze idealnie gładka, wklep trochę żelu palcami.

Modna fryzura: krótki i zwięźle jak u Justina Timberlake'a

Justin Timberlake
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: lekkiego produktu matującego, nadającego teksturę

Falowane włosy potrafią być koszmarem. Najłatwiej okieł- znasz je, jeśli zdecydujesz się na krótką fryzurę (patrz Justin Timberlake) i nie będziesz stosować produktów nabłyszczających. Aby trochę ją uładzić, przyda ci się pasta matująca o lekkiej konsystencji (np. taka w kremie), nałóż ją na dłoń (niewiele) i przygładź nią włosy.

Modna fryzura: gęsty grzywa na Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: szczotki, suszarki i pianki do włosów

Jeśli masz włosy średniej długości i szeroką twarz, oto wyszczuplająca fryzura dla ciebie. Dobra nowina na początek: nie musisz mieć bardzo gęstych włosów, żeby uzyskać taki efekt. Od czego zacząć? Umyj włosy, osusz je ręcznikiem, a następnie nałóż piankę. Nigdy nie psikaj jej bezpośrednio na włosy i kieruj się żelazną zasadą: im mniej pianki wklepiesz we włosy, tym lepiej. Teraz czas na suszenie. Schyl głowę i kieruj strumień powietrza od tyłu głowy do przodu. Kiedy włosy będą już suche, weź do ręki szczotkę i przeczesz je od czoła do tyłu. Teraz możesz użyć lakieru do włosów.

Modna fryzura: kontrolowany bałagan w stylu Messiego

Lionel Messi
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: pasty do włosów i odrobiny kreatywności

Fryzjer zrobił ci tzw. undercut (na dole i po bokach włosy są znacznie krótsze niż czupryna na górze)? Możesz niczym boski Messi postarać się o kontrolowany nieład. Nie łudź się, że piłkarz nie spędził przed lustrem ani sekundy; żeby ułożyć taką fryzurę, potrzeba trochę czasu. Oprócz samego układania ważne jest też samo cięcie - włosy na czubku głowy powinny zostać nieregularnie przystrzyżone. Zanim zabierzesz się do pracy nad misternym układaniem bałaganu, sięgnij po pastę matującą. Nałóż na palec niewielką ilość i rozsmaruj ją w dłoniach. Przeczesz palcami włosy, tak żeby rozprowadzić pastę równomiernie po kosmykach, a później przejdź do układania. Wybierz produkt, który ma konsystencję pasty matującej, a jednocześnie działa jak żel do włosów.

Modna fryzura: gładki retro fryz jak u Davida Beckhama

David Beckham
Fot. Getty Images

Jak to zrobić? Potrzebujesz: żelu i grzebienia

Patrząc na fryzurę Beckhama, aż nabieramy ochoty, żeby trochę zapuścić włosy. Ale nie tak szybko - ten look dobrze wygląda tylko u panów z naturalnie prostymi włosami. Przepis na fryzurę Beckhama jest prosty: rozmasuj porcję żelu w dłoniach (nie większą niż korek od butelki). Rozprowadź na włosach wilgotnych lub suchych, zaczesz je grzebieniem do tyłu.

Polecamy również inne kosmetyki do stylizacji fryzury i zarostu:

Więcej o: