Kurtki na lato 2017. Trzy modele dla mężczyzn, które warto mieć w szafie

Karolina Czuchaj
04.07.2017 14:00
źródło: zalando

źródło: zalando (źródło: zalando)

Bomber jacket, ramoneska, klasyczna kurtka jeansowa - to jedne z najmodniejszych propozycji dla mężczyzn w tym sezonie. Sprawdź, jakie stylizacje przygotowaliśmy z tymi kurtkami, zainspiruj się i wybierz coś dla siebie.

Bomber jacket na co dzień

Historia kultowej bomber jacket sięga czasów pierwszej wojny światowej. Nazywana również pilotką, przeznaczona była dla żołnierzy amerykańskiej armii powietrznej. Z początku zbyt ciężka, metodą prób i błędów udało się to zmienić - zaczęto szyć ją z nylonowego materiału. Od zawsze królowały przede wszystkich wersje w kolorach oliwkowym i granatowym. Bomber jacket to bardzo charakterystyczny model kurtki, ze ściągaczami i bez kołnierza. Sprawdza się idealnie w sezonie letnim, jest świetną alternatywą dla skórzanych ramonesek. Sklepy proponują mnóstwo modeli kurtki bomberki - z naszywkami, we wzory i w różnych kolorach.

Kurtka bomberka na lato 2017 / kolaż / materiały partneraKurtka bomberka na lato 2017 / kolaż / materiały partnera

Kurtka jeansowa

Jeans to ponadczasowy i uniwersalny materiał, który w tym sezonie przechodzi prawdziwą reaktywację. Historia tego materiału ma już ponad 160 lat, a samo słowo pochodzi z francuskiego Blue de Genes, co w tłumaczeniu oznacza błękit Genui. Pierwotnie i najbardziej powszechnie wykorzystywano ten materiał do szycia spodni zaprojektowanych przez Oscara Levi Straussa. Ta sama osoba stworzyła również pierwszy model jeansowej kurtki, oznaczony symbolem 506. Chwilę później, w roku 1925, firma Lee wypuściła na rynek swoje wersje tych kurtek i to właśnie one są przede wszystkim inspiracją dla dzisiejszej mody.

Kurtka jeansowa na lato 2017 / kolaż / materiały partneraKurtka jeansowa na lato 2017 / kolaż / materiały partnera

Skórzana ramoneska w rockowym wydaniu

Ramoneska to potoczna, polska nazwa skórzanej kurtki projektu Irvinga Schotta z 1928 roku. Z początku model ten używany był przede wszystkim przez motocyklistów,  w latach 60. zaś szczególnie upodobali go sobie fani muzyki rockowej. Ramoneska cechuje się podwójnymi klapami ozdobionymi ćwiekami i przesuniętym na ukos zamkiem błyskawicznym. Nazwa "ramoneska" została zaczerpnięta od nazwy zespołu punkrockowego Ramones, co jeszcze bardziej wiąże ten element stroju z muzyką rockową.

Stylizacja z ramoneską / kolaż / materiały partneraStylizacja z ramoneską / kolaż / materiały partnera

Więcej modeli kurtek znajdziesz tutaj.

Więcej o: