Smart casual - trzy zasady stylu półformalnego

Adrianna Olejnik / PJ
07.06.2019 15:30
smart casual, styl półformalny

smart casual, styl półformalny (fot. All kind of people, shutterstock.com)

Elegancki ubiór nie oznacza garnituru i zapiętej pod szyję koszuli. Jak ubrać się formalnie, lecz nie sztywno i niewygodnie? Odkryj styl smart casual, czyli sportową elegancję. Jeśli w twojej pracy nie obowiązuje ścisły dress code, pokochasz te wygodne i oryginalne zestawy.

Smart casual, fot. mat. partnera
fot. mat. partnera

1. Spodnie typu chino zamiast garniturowych

Smart casual to w uproszczeniu sportowa elegancja, czyli połączenie dwóch, wydawałoby się przeciwstawnych, stylów. Ubrania tego typu pozwalają na więcej luzu i swobody, nie tracąc profesjonalnego charakteru. Jeśli w twojej pracy nie obowiązują sztywne zasady biurowego dress code'u, a lubisz wyglądać elegancko i sprawiać profesjonalne wrażenie, polecamy przyjrzeć się stylowi smart casual. Na co możesz sobie pozwolić, wybierając swobodniejsze ubrania? Zasady są proste: elementy ściśle formalne, takie jak pełny garnitur i krawat możesz zastąpić ich mniej eleganckimi odpowiednikami. Świetnym rozwiązaniem będą spodnie chino, które sprawdzą się w przeróżnych zestawach. Pierwszy, jaki proponujemy, to połączenie koszuli z grubej bawełny z casualową, granatową marynarką. Pasujące kolorystycznie spodnie i klasyczne półbuty dopełnią całość.

2. Mokasyny zamiast półbutów

W stylu pół formalnym można pozwolić sobie na odrobinę luzu. Krawat nie jest obowiązkowym elementem stroju, a lśniące półbuty można z powodzeniem zastąpić skórzanymi mokasynami. W naszej drugiej propozycji zdecydowaliśmy się właśnie na ten ruch: wygodne, dobrej jakości mokasyny to inwestycja, która na pewno się opłaci. Pasują do materiałowych spodni i prostych kardiganów, które również wpisują się w styl smart casual. Jak nosić mokasyny? Przyjęło się, że powinno się nosić je na gołą stopę, lecz jeśli odczuwasz dyskomfort, poszukaj specjalnych skarpetek stópek, które pozostaną niewidoczne, a zapewnią wygodę w czasie noszenia skórzanych butów.

3.Kolor zamiast szarości i granatu

Strój w stylu smart casual pozwala na zabawę kolorem i wzorem. Nie musisz ograniczać się do białych koszul i ciemnych spodni. Szarość, biel i granat to zawsze bezpieczne i dobre rozwiązanie, lecz jeśli lubisz modowe eksperymenty, spróbuj dobrać do prostych spodni i marynarki kolorowe akcenty. Wzorzysta, kolorowa koszula, poszetka, oryginalne skarpetki - to wszystko wpisuje się w nieformalny charakter sportowej elegancji. Nasza trzecia propozycja to połączenie spodni chino, kolorowej koszuli i pasujących do niej skarpetek. Prosto, lecz z pomysłem- takie zestawy lubimy.

Zobacz więcej podobnych ubrań:

Więcej o: