Dziewczyna Ives Saint Laurenta - Anna Kalczyńska wie, jak nosić garnitur

Adrianna Olejnik
02.03.2017 18:00
Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski

Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski (Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski / WBF, autor: Marek Kudelski)

Dopasowane, kobiece, seksowne - wbrew pozorom to nie opis krótkich sukienek, lecz damskich garniturów, które stanowią dla nich świetną alternatywę. Wie o tym Anna Kalczyńska, która nie raz odrzuciła sukienki na rzecz spodni i marynarki. Jak prezenterka nosi garnitur? Zobacz!

W 1851 roku Amelia Bloomer, amerykańska feministka, odrzuciła suknie i założyła spodnie. Ten bezprecedensowy krok ośmielił inne kobiety, które najpierw traktowały spodnie jako sposób na walkę z szowinistycznymi zasadami społecznymi, a następnie zaczęły uznawać je za wygodny element garderoby. Coco Chanel uwielbiała ubrania z szafy swoich partnerów, a Ives Saint Laurent, który zaprojektował go jako pierwszy w jednej ze swoich kolekcji, ośmielił tym samym innych do propagowania garnituru jako zastępstwa sukni wieczorowej.

Elegancka czerń

Obecnie damski garnitur nie szokuje, lecz nie jest bardzo często spotykany na ściankach dużych imprez. Kobietą, która niewątpliwie go lubi i wie, jak go nosić, jest Anna Kalczyńska. Prezenterka pojawia się w garniturze bardzo często, więc postanowiłyśmy przyjrzeć się bliżej trzem stylizacjom. Pierwsza z nich to klasyka - czerń w wersji wieczorowej. Dopasowane spodnie cygaretki, błyszcząca bluzka i marynarka z szerokimi ramionami z powodzeniem zastępują sukienkę. Do tego Anna Kalczyńska wybrała małą kopertówkę i czarne szpilki.

Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerów

 

 

 

Stonowana szarość

Szary to bezpieczny kolor, pasujący wielu osobom. Sprawdzi się również w bardziej casualowej stylizacji z garniturem w roli głównej - sprawdziła to Anna Kalczyńska, wybierając ten kolor spodni i żakietu. W tej wersji garnituru spodnie są luźniejsze, a założony pod marynarkę (również luźną i rozpiętą) top wygląda jak zwykły T-shirt. W tym zestawie liczą się proste, lecz widoczne dodatki: duże złote kolczyki i bransoleta. Klasyczne szpilki, kopertówka i czerwona szminka dopełniają całości.

Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerów

 

Seksowna czerwień

Trzecia garniturowa stylizacja Anny Kalczyńskiej to zestaw w odcieniu ognistej czerwieni. Sam kolor jest już odważny, lecz dziennikarka poszła o krok dalej, zakładając marynarkę z głębokim dekoltem i rezygnując z biustonosza. Czarne buty, prosta torebka i duże kolczyki to dodatki do odważnego zestawu - całość wygląda bardzo dobrze, lecz bez problemu można dodać tu ozdobny koronkowy stanik, który dobrze skomponuje się z czarnymi dodatkami.

Fot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerówFot. WBF, autor: Marek Kudelski / kolaż avanti24 / materiały partnerów

 

Zobacz więcej podobnych ubrań.

Więcej o: