Projekt bikini: jakie kostiumy kąpielowe kupią w tym sezonie Polki?

Redakcja
26.05.2017 07:14
Avanti

Avanti (Fot. Maciej Zienkieiwcz)

Lato zbliża się wielkimi krokami a wraz nim plany wakacyjne i finisz projektu bikini. Część z Was podjęła pewnie wyzwanie i pracuje nad wymarzoną sylwetką, ale czy wybrałyście już krój i kolor Waszego bikini?

Avanti maj 2017Fot. Maciej Zienkieiwcz

Kostium kąpielowy to najważniejszy element urlopowej garderoby. Odpowiedni dobór fasonu i koloru może zmienić nasze podejście do swojej figury, pozwalając w pełni cieszyć się z każdej chwili wypoczynku. Redakcja "Avanti" postanowiła sprawdzić, jakie kostiumy kąpielowe wybiorą w tym roku Polki.

Zapytaliśmy również stylistkę Klarę Mayzel-Racławską, eksperta "Avanti" o wskazówki, jak wybrać ten najbardziej odpowiedni, by na plaży pięknie wyglądać. Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie redakcji miesięcznika "Avanti wynika, że prawie połowa badanych kobiet kupuje kostium kąpielowy na ostatnią chwilę, tuż przed wyjazdem, a częściej niż co trzecia ankietowana (35%) decyduje się na zakup nowego bikini w momencie, gdy poprzedni kostium się zużyje.

Warto starannie zaplanować zakup nowego kostiumu, sięgnąć po porady ekspertów i poszukać inspiracji wśród najnowszych trendów. A te w 2017 roku uwzględniają nie tylko odważne propozycje w energetycznych kolorach i z motywami zwierzęcymi, ale również kwiatowe wzory, kobiece falbanki i dodatkowe ramiączka. - podpowiada Klara Mayzel-Racławska, stylistka magazynu "Avanti".

Z ankiety wynika również, że 40% badanych pań w kwestii wyboru kostiumu najczęściej pyta o radę swojego partnera - męża bądź chłopaka. W województwach lubelskim, podkarpackim i podlaskim jest to nawet 45,5%.

AvantiAvanti

Są jednak w Polsce rejony, gdzie kobiety poszukują inspiracji w kolorowych magazynach bądź w Internecie. Robi to 22% mieszkanek łódzkiego i mazowieckiego oraz aż 35% kobiet z północnej części kraju (z woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego).

Każda z nas chce w kostiumie prezentować się zjawiskowo. Dlatego warto czasem zrezygnować z dawnych przyzwyczajeń i zamiast czarnego kostiumu, wybrać coś nietypowego. Umiejętnie dobierajmy też wzory i fasony - radzi stylistka. - Drobne kwiatowe aplikacje pięknie będą prezentować się na pełniejszych kształtach. Natomiast falbanki w górnej części kostiumu kąpielowego to nie tylko modny detal, ale też świetne rozwiązanie dla kobiet z małym biustem. - dodaje Klara Mayzel-Racławska, ekspert "Avanti".

W czerwcowym numerze "Avanti" znajdziecie ponad 106 gorących propozycji kostiumów kąpielowych i jeszcze więcej inspiracji. Miesięcznik dostępny będzie w kioskach od 26 maja w cenie 4,99 zł.

AvantiAvanti maj 2017