W co ubrać dziecko na trening - porady i gotowe zestawy

Klaudia Stawska
28.06.2016 08:00
O czym warto pamiętać, kompletując strój do ćwiczeń

O czym warto pamiętać, kompletując strój do ćwiczeń (fot. Pinterest.com)

Sport to zdrowie i o tym nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego warto zaszczepić w dziecku od małego zainteresowanie aktywnością fizyczną. Jeżeli szykujecie się właśnie na pierwszy trening, zobaczcie o czym warto pamiętać.

Czasem zapominamy, że dobrze dobrany, ładny strój sportowy może wzmocnić motywację do regularnego treningu. Jeżeli dziecko będzie czuło się dobrze i swobodnie w ubraniu, które zakłada podczas ćwiczeń, chętniej będzie brało udział w aktywnościach sportowych. Dlatego strój na trening powinniście wybrać razem, tak byś Ty, jako rodzić miała kontrolę nad jakością odzieży, a dziecko mogło nosić to, co faktycznie mu się podoba.

O czym warto pamiętać, kompletując strój do ćwiczeńfot. Pinterest.com

O czym warto pamiętać, kompletując strój do ćwiczeń

Przede wszystkim ubranie powinno być wygodne, nie krępować ruchów dziecka oraz być wykonane z przyjemnych dla skóry tkanin. Materiał powinien zapewniać też dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzać wilgoć. Jeśli dziecko będzie trenować regularnie, warto zainwestować w wysokiej jakości odzież sportową. Oczywiście bardzo ważne jest, by ubranie było dopasowane do aktywności - inaczej ubierzemy pociechę na zajęcia z gimnastyki czy jogi dla dzieci, a inaczej na trening piłkarski lub tenisowy. Pamiętaj też, że bardzo ważne jest obuwie dziecięce. Musi ono nie tylko być wygodne, ale też w odpowiedni sposób profilować nogę małego sportowca. To bardzo ważne, aby uniknąć kontuzji i problemów w dorosłym życiu.

W co ubrać dziecko na trening? Zestawy

Przygotowaliśmy dla Was po dwa zestawy dla chłopców i dziewczynek, które sprawdzą się podczas letnich treningów. Są dopasowane do różnych dyscyplin, dlatego powinny stanowić dla Was dobrą inspirację do stworzenia własnych zestawów. Możecie pokazać je też dzieciom, by powiedziały co najbardziej podoba im się w tych kompletach i tym kierować się podczas zakupu stroju sportowego dla malucha.

Zestawy sportowe dla dziewczynekkolaż Avanti, fot. materiały partnerów /Zestawy sportowe dla dziewczynek

 

Zestawy sportowe dla chłopcówkolaż Avanti, fot. materiały partnerów /Zestawy sportowe dla chłopców

Zobaczcie też odzież sportową dla dzieci w sklepie Avanti.

Więcej o: