Jak ubrać dziecko do teatru - nasze propozycje

Klaudia Stawska
21.06.2016 08:00
Jak ubrać dziecko do teatru

Jak ubrać dziecko do teatru (kolaż Avanti24)

Już od najmłodszych lat warto zapoznawać dziecko z kulturą i sztuką. Wizyta w teatrze będzie dla malucha dużym przeżyciem - musi się nie tylko stosownie zachowywać i skupić, ale też dobrze wyglądać. Zobaczcie nasze propozycje, jak ubrać dziecko do teatru.

Chociaż dzisiaj coraz częściej można zobaczyć w teatrach osoby ubrane swobodnie, to warto nauczyć malucha, dlaczego do teatru powinno się przychodzić ubranym schludnie i nieco bardziej elegancko niż na co dzień. Przede wszystkim jest to wyraz szacunku dla aktorów, którzy biorą udział w przedstawieniu, jak i dla widzów. Teatr to wyższa forma kultury niż kino, dlatego warto nauczyć małego widza szacunku.

Zestawy dla małej damy

Zestawy dla małej damykolaż Avanti24 /Zestawy dla małej damy

Dla dziewczynki najlepszym rozwiązaniem będzie spódniczka z białą koszulą bądź sukienka. Postawcie raczej na stonowane kolory - najlepiej sprawdza się granat, ale mogą to być też odcienie szarości, beżu czy pastele. Dziewczynki raczej chętnie przebiorą się w taki zestaw, pod warunkiem że całość pozostanie wygodna. Jeśli chcemy uniknąć protestów, spróbujmy razem z córką wybrać ubranko.

Jak ubrać chłopca do teatru?

Jak ubrać chłopca do teatru?kolaż Avanti24 /Jak ubrać chłopca do teatru?

W przypadku chłopców musimy postawić przede wszystkim na kompromis pomiędzy wygodą a elegancją. Dobrze sprawdzą się materiałowe spodnie, koszula i marynarka. Jednak warto pamiętać o tym, by zestaw nie był jednak zbyt sztywny. Chociaż garniturek wydaje się doskonałą opcją, to warto zastanowić się, jak będzie się czuło w nim nasze dziecko. Czy na pewno wytrzyma całe przedstawienie w krępującym ubraniu?

Wybierając się z dzieckiem do teatru warto pamiętać, by wybierać sztuki przeznaczone dla młodego widza. Nie trzeba się przy tym jednak ograniczać wyłącznie do teatru, ponieważ opera czy balet również oferują repertuar skierowany do maluchów. Możecie również wybrać się na przedstawienie w plenerze, by sprawdzić czy maluch jest w stanie skupić uwagę.

Więcej eleganckich ubrań dla dzieci w każdym wieku znajdziesz w sklepie Avanti.

Więcej o: