Jak spakować dziecko na kolonie? Zobacz, o czym powinnaś pamiętać

Klaudia Stawska
17.05.2016 07:00
Jak spakować dziecko na kolonie?

Jak spakować dziecko na kolonie? (Pixabay)

Twoje dziecko jedzie na wakacje z rówieśnikami? To duże wydarzenie dla Was obojga, zwłaszcza jeśli są to pierwsze kolonie malucha. Zobacz, o czym musisz pamiętać, pakując ubrania dla dziecka na wyjazd.

Przede wszystkim pakując dziecko na wyjazd, rób to z głową. Inaczej oczywiście spakujesz malucha na wyjazd w góry, a inaczej do nadmorskiego kurortu. Zadbaj o to, aby mały człowiek nie musiał dźwigać za wiele, zwłaszcza zbędnych rzeczy. Pozwól dziecku wybrać jaką koszulkę czy spodenki chce zabrać ze sobą, ale kontroluj sytuację. Jeżeli coś odkładasz lub dokładasz, powiedz mu o tym, aby nie było zaskoczone podczas rozpakowywania się na kolonii. O wiele łatwiej jest uniknąć obrażania się i kłótni, jeżeli traktujemy dziecko w kwestii pakowania, jak partnera.

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonie?

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonie?kolaż Avanti24 /Jakie ubrania spakować dziecku na kolonie?

Dużo zależy od miejsca, w które jedzie dziecko, ale kilka rzeczy sprawdzi się niezależnie od miejsca kolonii. Na dwutygodniowy wyjazd pamiętaj, by spakować:

- T-shirty (po jednym na każdy dzień pobytu + 2 ekstra)

- bielizna - majteczki i skarpetki w tej samej liczbie, co koszulki

- 2 pary długich spodni

- 2 pary krótkich spodni

- nieprzemakalna kurtka

- 3 ciepłe bluzy (najlepiej rozpinane z przodu)

- piżama

- klapki, sandały i buty sportowe

- nakrycie głowy (czapka, kapelusik lub bandamka)

- 2 stroje kąpielowe (jeśli maluch jedzie nad wodę)

O czym jeszcze pamiętać?

Pakując dziecko pamiętaj też o jego kosmetykach i środkach higienicznych (np. szczoteczka do zębów, duży ręcznik czy krem z filtrem UV). W bagażu małego człowieka nie powinno zabraknąć też notesu z adresami i długopisu. Dziecko powinno mieć ze sobą jakiś dokument tożsamości, np. legitymacje szkolną, a przy sobie powinno nosić kartkę z kontaktem do Ciebie i informację odnośnie miejsca i czasu trwania kolonii. Dzisiaj niemal każde dziecko posiada komórkę, dlatego kontakt z pociechą jest o wiele łatwiejszy.

W co spakować malucha?

W co spakować malucha?kolaż Avanti24 /W co spakować malucha?

Najpraktyczniejszy będzie plecak, zwłaszcza jeśli maluch jedzie w góry, nad jezioro lub na obóz leśny. Jeżeli jednak kolonia organizowana jest w ośrodku nad morzem, możesz spakować dziecko w walizkę na kółkach, aby nie musiało dźwigać. Taka walizka zapewne będzie też małemu koloniście pełnić funkcję szafy, bo mało który maluch chce "tracić" czas na rozpakowywanie się do szafy.

Więcej ubrań dla dzieci znajdziesz w sklepie Avanti.

Więcej o: