Wakacyjny niezbędnik Twojego dziecka: co spakować na weekend majowy?

Paulina Kruszewska-Zelman
27.04.2016 20:00
Dziecko a weekend majowy 2016

Dziecko a weekend majowy 2016 (Pixabay)

Weekend majowy 2016 tuż tuż. Już za kilka dni wiele z nas wyruszy na pierwszy w tym roku weekendowy wyjazd. Dla wielu maluchów będzie to pierwszy wyjazd w życiu. Co zabrać wyjeżdżając na krótkie wakacje z małym dzieckiem?

Wyjazd z dzieckiem znacznie odbiega od tego, co znałaś do tej pory. Szybko okaże się, że jeśli chcesz zmieścić wszystkie bagaże do samochodu, musisz pakować się w bardzo przemyślany sposób. Zapomnij o 15 parach butów, które zawsze ze sobą zabierałaś i 10 sukienkach. Przygotuj kilka zestawów ubrań - po jednym na każdy dzień pobytu. Dorzuć ze trzy zapasowe rzeczy na wszelki wypadek. Gdy już spakujesz do walizki zaledwie połowę tego, co zawsze, zabierz się za bagaż dziecka. A on będzie niemały...

Ubranka dla dziecka na weekend majowy

Niemowlę, choć nie jest zbyt aktywne, potrafi się ubrudzić kilka razy dziennie. Musisz być na to przygotowana. Weź jak najwięcej ubranek tak, byś podczas weekendu majowego nie musiała prać. Na wszelki wypadek dopytaj, czy w miejscu, w które jedziecie będzie taka możliwość. Nie zapomnij o zabraniu wiosennego kombinezonu i ciepłego koca.

 

Ubranka dla dzieckaPixabay

Wózek

Niestety jest niezbędny. Jeśli niemowlę już siedzi, możesz kupić składaną spacerówkę, która zajmuje bardzo mało miejsca w samochodzie. Nie musisz od razu inwestować w najdroższy model. Prawdopodobnie będziesz jej używać jedynie podczas wyjazdów i spacerów poza miastem.

Pieluchy i jedzenie

Pieluchy są niezbędne, ale niekoniecznie musisz je brać ze sobą. Jadąc do większego miasta masz pewność, że w pobliżu będzie sklep, w którym bez problemu się w nie zaopatrzysz. Podobnie rzecz ma się ze słoiczkami i mlekiem modyfikowanym. Nie ma sensu ich wieźć jako dodatkowego bagażu. Sprawdź jedynie, w jakie dni wypada weekend majowy 2016. Dzięki temu będziesz mogła uzupełnić zapasy w te dni, kiedy sklepy będą otwarte.

Lekarstwa i apteczka

Niestety dzieci lubią chorować w najmniej spodziewanych momentach. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą termometr, środki przeciwgorączkowe i ewentualnie inne przyjmowane przez dziecko na stałe leki. Nie zajmą zbyt wiele miejsca, a pozwolą Ci uniknąć gorączkowego szukania najbliższej apteki.

Więcej o: