Arket - nowa marka H&M wchodzi na rynek

Adrianna Olejnik
30.03.2017 12:30
Fot. www.businessoffashion.com, autor brak informacji

Fot. www.businessoffashion.com, autor brak informacji (Fot. www.businessoffashion.com, autor brak informacji)

Szwedzki gigant H&M, do którego należą między innymi COS i &OtherStories zapowiedział kolejną markę, która za kilka miesięcy pojawi się na rynku. Arket ma oferować ubrania i dodatki do domu.

Arket, czyli kartka papieru

Minimalistyczny COS i multibrandowe &OtherStories podbijają serca modowych entuzjastów od kilku dobrych lat. H&M uznał, że czas na kolejne wyzwania - pod koniec lata 2017 roku w Londynie otworzy się pierwszy sklep nowego brandu szwedzkiego giganta. Arket oznacza po szwedzku kartkę papieru i, jak zdradza w wywiadzie dla portalu Business of Fashion Lars Axelsson, dyrektor zarządzający marki, jest ona odpowiedzią na dwuletnie badania rynku i wymagania nowoczesnego klienta. Według Axelssona kupujący oczekuje dzisiaj wysokiej jakości produktów przedstawionych w inspirującym i minimalistycznym środowisku.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Nie tylko ubrania

Sklepy H&M oferują głównie odzież i dodatki, lecz nie tylko. H&M posiada linię Home, a trend w powiększaniu oferty sklepów staje się coraz bardziej popularny. Arket będzie podążał tym śladem, proponując swoim klientom, oprócz odzieżowego działu damskiego, męskiego i dziecięcego, strefę wyposażenia wnętrz, w której znajdziemy prosty, ponadczasowy i funkcjonalny design. Co ciekawe, wybrane sklepu sieci Arket będą oferowały klientom strefę kawiarnianą, w której w czasie zakupów będzie można wypocząć i spróbować kuchni nordyckiej.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Koncepcja multibrandowa

Jak dowiadujemy się z oficjalnego ogłoszenia, w sklepach Arket kupimy również produkty innych firm. Nie jest to pierwsze tego typu działanie w rodzinie H&M - w sklepach &OtherStories dostępne są na przykład buty Nike. Jeśli chodzi o ceny, to mają one nieco przewyższać te, które oferuje flagowa marka H&M. Pierwszy salon otworzy się już za parę miesięcy przy londyńskiej Regents Street. Wtedy też wystartuje sklep internetowy, wysyłający towary do osiemnastu miast w Europie. Już nie możemy się doczekać! Póki co możemy zapisać się do newslettera sklepu i śledzić profil marki na Instagramie.

Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów Fot. kolaż avanti24 / materiały partnerów

Zobacz więcej minimalistycznych propozycji ubrań.