Vagabond Non Animal: wegańska kolekcja butów wykonanych z materiałów syntetycznych

Red.
17.02.2016 08:03
Vagabond buty na wiosnę 2016

Vagabond buty na wiosnę 2016 (Wegańska kolekcja butów Vagabond)

Marka Vagabond wprowadza do swojej kolekcji element mocno związany z etyką wytwarzania obuwia - linię non animal. Kolekcja składa się z butów, których wykonanie koncentruje się na alternatywnych materiałach, tworzonych bez produktów zwierzęcych oraz jest związana z rozwojem produkcji obuwia z punktu widzenia zrównoważonego klimatu.

Vagabond buty wiosna 2016Vagabond kolekcja Non Animal

Kolekcja butów non animal stanie się integralną częścią istniejącej gamy obuwia Vagabond. Linia składa się z 7 różnych wzorów dla kobiet w oparciu o modele Dioon, Casey, Noor i Daria, gdzie zarówno materiały jak i kleje są wolne od dodatków zwierzęcych. Projekt jest pomysłem Vagabond Atelier, gdzie idee są napędzane przez innowacje i tworzone ze zrównoważonej perspektywy. Jest to również miejsce, gdzie Vagabond pracuje nad rozwojem produktu poza ogólnymi kolekcjami firmy.

- Non animal jest wynikiem zwiększonego popytu na produkty tego typu ze strony naszych klientów na całym rynku. Niektórzy z naszej grupy docelowej aktywnie poszukują alternatywy dla skóry, i to jest nasz cel. Wierzymy w świadome zachowania konsumpcyjne i otwartość na inne materiały w przyszłości - mówi Anna Fahle Björcke, Brand Manager w Vagabond.

Nowa kolekcja łączy etos wzornictwa i wydajności, które leżą w samym sercu podstawowych wartości Vagabond . Buty są wykonane z wysokiej jakości materiału syntetycznego z wkładką z korka, który dopasowuje się do kształtu stopy noszących dla ich dodatkowego komfortu. Istotną częścią procesu było opracowanie kleju niezwierzęcego o takich samych cechach i trwałości kleju, stosowanego dziś w tradycyjnej produkcji obuwia marki.

Vagabond wiosna 2016 butyWegańska kolekcja butów Vagabond

- Ważną częścią naszych wysiłków na rzecz prowadzenia przyjaznej i adekwatnej do klimatu produkcji, nawet dla naszych wyrobów skórzanych, jest użycie materiału do maksimum, aby uniknąć strat i poinformować naszych klientów o odpowiedniej pielęgnacji obuwia; pozwala to na przedłużenie żywotności poszczególnych modeli. Staramy się na różne sposoby poprawić pracę zrównoważonego rozwoju w naszej grupie i dlatego wprowadziliśmy w styczniu Poniedziałek bez produktów mięsnych - zarówno z perspektywy zdrowia jak i klimatu - mówi Anna Fahle Björcke.

Kolekcja będzie dostępna w sklepie internetowym marki oraz salonach stacjonarnych od marca 2016 r.

Więcej o: