Jakie trendy rządzą jesienią formalnym dress codem? Zobacz propozycje projektantów i wykorzystaj je nie tylko w biurze

Adrianna Olejnik
31.08.2017 15:20
dress code biurowy trendy

dress code biurowy trendy (Fot. Jil Sander Fall 2017, autor: KIm Weston Arnold / kolaż avanti24 / materiały partnerów)

Dopasowane garsonki i spodnie w kant kojarzą ci się z biurowym dress code'em? Czas, by na nowo zdefiniować formalny styl. Jeśli nie uda ci się przemycić w pracy kilku modnych elementów, spróbuj wykorzystać je w mniej formalnych okolicznościach - styl biznesowy z nutką nonszalancji jest obecnie w modzie.

Biurowy dress code nie powinien być rozumiany jako przykry obowiązek. Dostosowanie ubrania do sytuacji to wyraz szacunku dla rozmówcy czy partnera w interesach. Sztywne zasady formalnego ubioru z roku na rok podlegają niewielkim zmianom, lecz nadal elegancja polega na odpowiednim doborze koszuli, spodni lub spódnicy i czółenek na obcasie. Jak urozmaicić biurowy styl, nie dodając do niego zbyt wiele? Zmień postrzeganie jego poszczególnych elementów. Jeśli praca nie pozwala ci na wiele szaleństw, wykorzystaj wskazówki projektantów na co dzień.

Luźne zamiast dopasowanego 

Przyjęło się sądzić, że eleganckie jest to, co dopasowane, idealnie skrojone i nie odstające od normy. Jesienią projektanci od nowa definiują damską garderobę, zamieniając miejscami to, co dopasowane z tym, co luźne i frywolne. Domeną stylu ulicznego jest luz - to właśnie jego elementy wpisują się obecnie w formalny dress code. Szerokie spodnie zastępują zaprasowane w kant cygaretki, a obszerne marynarki pożyczone z męskiej szafy zajmują miejsce dopasowanych żakietów. Szpilki? Do obszernego zestawu projektanci proponują botki lub sztyblety, które równoważą dużą objętość całego zestawu.

trendy biurowy dress code
Fot. Celine Fall 2017, autor: Monica Feudi / kolaż avanti24 / materiały partnerów

Mocny akcent

Szarość, czerń i biel oraz delikatne odcienie beżu w okresie letnim - te kolory zwykle dominują w formalnym dress codzie. Bezpieczne i zawsze modne, sprawiają, że czujemy się dobrze, a nasze stylizacje zyskują uniwersalny charakter. Przeciwko uniwersalności stają topowi projektanci - Tom Ford w swojej jesiennej kolekcji wykorzystuje biurowe motywy, takie jak ciemne kolory i dopasowane marynarki, łącząc je ze skórzanymi spodniami i mocnym, kolorowym akcentem. W przypadku projektanta są to... neonowe skarpetki, lecz równie dobrze mogą być to kolorowe buty lub wyrazista torebka, przełamująca ciemne kolory marynarki i spodni. 

dress code biurowy trendy
Fot. Tom Ford Fall 2017, autor:Courtesy of Tom Ford / kolaż avanti24 / materiały partnerów

Monokolor

Total look, czyli stylizacja w jednym kolorze, to paradoksalnie trudny modowy trend. Dobór odpowiednich materiałów, odcieni i dodatków może spędzać sen z powiek. Tej jesieni projektanci, tuż obok obszernych marynarek, szerokich spodni i zaskakujących motywów kolorystycznych, wybrali właśnie jednokolorowe stylizacje jako kolejny trend zestawów inspirowanych biurową klasyką. Czerwień, zieleń lub subtelne beże - takie total looki to dobre rozwiązanie, by ożywić nieco szarość jesiennych dni. Buty i dodatki wybierz w nieco jaśniejszym odcieniu - taki zabieg wygląda równie dobrze, jak dodanie do jednokolorowej stylizacji wzorzystego, mocnego akcentu. 

dress code biurowy trendy
Fot. Jil Sander Fall 2017, autor: KIm Weston Arnold / kolaż avanti24 / materiały partnerów

Zobacz więcej podobnych ubrań.

Więcej o: