Ubrania w kratę na co dzień - ten wzór będzie modny latem

Karolina Czuchaj
03.07.2017 16:00
źródło: zalando.pl

źródło: zalando.pl (źródło: zalando.pl)

Kratę śmiało można zaliczyć do jednych z najbardziej uniwersalnych wzorów. Uwielbiają ją przedstawiciele wielu różnych epok i kultur. Występuje samodzielnie lub pojawia się jako dodatek na elementach garderoby.

Sukienka koszulowa w czarno-białą kratę

Krata to jeden z najpopularniejszych wzorów, choć przez moment nie był wykorzystywany w codziennych stylizacjach. Kojarzony z jazdą konną i brytyjską arystokracją został wyparty przez grochy czy paski, by w poprzednim sezonie powrócić od razu ze zdwojoną siłą. Tartan, czyli inaczej "szkocka" czerwono-czarna krata to najpopularniejsza wersja tego deseniu. Jeżeli mowa o łączeniu kolorów, innym bardzo popularnym jest zestawienie beżu, czerwieni i czerni, czyli popularna kratka burberry zwana inaczej haymarket. W pierwszej stylizacji wykorzystujemy modną w tym sezonie sukienkę koszulową w kratkę, którą łączymy z trampkami. Ciekawą alternatywą dla torebki będzie plecak. Z dodatków dobierz kapelusz i zegarek.

sukienka w kratę / kolaż / materiały partnerasukienka w kratę / kolaż / materiały partnera

Spódnica w kratę

Spódnica w kratę przywodzi na myśl szkolne mundurki prosto z amerykańskich filmów. Spódnice w ten wzór kojarzą się raczej z sezonem jesienno-zimowym, my jednak pokazujemy, jak nosić je latem. Wybraliśmy trapezową spódnicę w kratę, którą łączymy z białą koszulą. Gdy spódnica w kartę stanowi bazę, nie dobieramy już do niej kraciastych dodatków. Starajmy się połączyć ją z gładkimi, jednobarwnymi ubraniami oraz dodatkami eksponującymi ubiór.

Spódnica w kratę na co dzień / kolaż / materiały partneraSpódnica w kratę na co dzień / kolaż / materiały partnera

Spodnie w kratę

Moda uliczna wyznacza trendy i pokazuje, z czym łączyć garniturowe spodnie w kratę w codziennych stylizacjach. Spodnie z wysokim stanem i szerokimi nogawkami przywołują na myśl dawny styl, a nawet kojarzą się z modą męską. W takiej wersji krata prezentuje się dość ekstrawagancko. Do ostatniej stylizacji wybraliśmy materiałowe spodnie o fasonie "boyfriend", które dobrze wyglądają w towarzystwie zwykłego T-shirtu i trampek.

spodnie w kratę z białą bluzką / kolaż / materiały partneraspodnie w kratę z białą bluzką / kolaż / materiały partnera

Więcej ubrań w kratę znajdziesz poniżej.