Ubrania w paski? Tak, ale tylko takie!

Kasia Żechowicz
06.06.2017 12:00
Ubrania i dodatki w paski

Ubrania i dodatki w paski (Źródło: www.harpersbazaar.com/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów)

Ubrania w paski mają swoje stałe miejsce w modzie. Jednak paski paskom nierówne, a w tym sezonie pojawił się silny trend, który faworyzuje tylko jeden rodzaj tego wzoru. Zobacz, o który chodzi i jak wykorzystać go w stylizacjach na różne okazje.

Paski? Tylko szerokie!

Koszula w paski Źródło: www.harpersbazaar.com/fashion/street-style / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

W tym sezonie paski nosimy w wersji maxi. Oznacza to, że drobny deseń zamieniamy na szerokie, wyraźne paski, najlepiej w kontrastowych kolorach. Taki trend to odwołanie do mody lat 90., która wraca do nas z różnymi propozycjami. Pierwsza z nich to oversize'owa koszula w męskim stylu. Nosimy ją do jeansów albo minispódniczki z lekko rozpiętym kołnierzykiem i podwiniętymi rękawami. Koszula nie ma wyglądać sztywno i elegancko, ale pełnić rolę pozornie niedbale dobranego elementu. "Mistrzynią" szerokich pasków jest topmodelka Gigi Hadid, która świetnie miesza ubrania od projektantów z trendami z ulicy.

Sukienka w paski

Sukienka w paski Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Drugi element garderoby, na który warto postawić tego lata, to sukienka w paski. Ponownie wybieramy modele z dużym, wyraźnym wzorem, tym razem zwracamy jednak uwagę na efekt, jaki wywołują poszczególne kolorystyczne warianty. Biało-czarne paski są dużo bardziej eleganckie niż ich biało-niebieski odpowiednik, dlatego wykorzystasz je również na szykowną imprezę albo biznesowe spotkanie. Szukaj sukienek z wzorem biegnącym w różne strony - wtedy kreacja będzie bardziej dynamiczna, a wzór mniej banalny. Letnią sukienkę w paski połącz z wiązanymi sandałami i skórzaną torebką. Brąz w zestawieniu z niebieskim lub czernią jest zawsze odpowiedni!

Kostium kąpielowy w paski

Kostium kąpielowy w paski Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Powrót lat 90. to również ponowne uwielbienie dla jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, które przez ostatnie dwie dekady poszły w odstawkę. Wracamy do seksownych form podkreślających kształty (zupełnie jak w Słonecznym Patrolu), a także typowo plażowego wzoru, jakim są paski. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką równej opalenizny, trendy pozostaw gwiazdom Instagrama, a sama wybierz proste bikini, które może wyglądać równie efektownie.

Więcej ubrań i dodatków w paski znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: