"Kale" i "Greenery" - najmodniejsze odcienie zieleni chodzą parami!

Kasia Żechowicz
22.03.2017 16:00
Greenery i Kale - odcienie zieleni chodzą parami

Greenery i Kale - odcienie zieleni chodzą parami (Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów)

Łagodniejszy niż trawa, wyraźniejszy niż khaki. Taki jest "Kale", który w tym sezonie pozostaje w cieniu popularnego "Greenery". Oba warianty zostały wpisane przez Instytut Pantone na listę wiosennych "top ten". A gdyby tak połączyć je w jednej stylizacji? Czemu nie! W tym sezonie zielenie chodzą parami!

Greenery i Kale - zielenie chodzą paramiKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

"Greenery" ogłoszono najmodniejszym kolorem całego 2017 roku. Soczysta, groszkowa zieleń ma zwrócić naszą uwagę na kwestie przyrody i życia w zgodzie z naturą. Zamknięci w wielkich metropoliach mamy otworzyć się na zdrowy tryb życia i nowe wyzwania - w tym na wprowadzeniu do naszych codziennych rytuałów spędzania czasu wśród zieleni, na  świeżym powietrzu. W zestawieniu Instytutu Pantone znalazł się jeszcze inny odcień zielonego zwany "Kale". Jest on zdecydowanie ciemniejszy, spokojniejszy i kojarzy się z barwą tropikalnych lasów. Przed projektantami postawiono nie lada wyzwanie - jak przełożyć to wszystko na indywidualne propozycje, jak być sobą, jednocześnie żyjąc w zgodzie z trendami? Okazuje się, że jest na to świetny sposób: zestawić oba odcienie zieleni!

Na co dzień w zielonej spódnicy

Zielona spódnica 'greenery'Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Jeśli chcesz w efektowny sposób połączyć dwa lub więcej odcieni zieleni w jednej stylizacji, postaw na... wzory! Paski, kwiaty, kratka, romby pomogą wprowadzić do jednokolorowego zestawu dynamizm i różnorodność. My wybrałyśmy spódnicę trapezową w odcieniu "greenery", do której dobieramy jednolitą bluzkę. Aby uniknąć zbyt nudnego wizerunku, na wierzch zakładamy kurtkę w wojskowym stylu z paskiem podkreślającym talię. Elegancka torebka wprowadza do zestawu kolejny odcień zieleni, ale dzięki przełamaniu całości złotymi butami, ostateczny efekt jest bardzo stylowy i absolutnie nie monotonny!

Zielony "casual-chic"

Zielona bluzka 'greenery' i zielone spodnieKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

W drugiej stylizacji posłużyłyśmy się tą samą zasadą, czyli urozmaicaniem jednokolorowych stylizacji wzorami. W tym wypadku zieleń dodatkowo wzbogacamy fioletem, ale w przypadku jednobarwnych połączeń dołu z górą (np. spodnie plus bluzka), warto oddzielić obie części wyraźną zmianą wzoru lub odcienia. Jako że jest to stylizacja "casual-chic", zamiast żakietu wybieramy jeansową kurtkę, a jeszcze więcej luzu wprowadzamy za pomocą modnej czapki z daszkiem! W ten sposób "Greenery" i "Kale" są bohaterami stylizacji, ale nie gubią się w przewidywalnym zestawieniu.

Więcej zielonych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti.