Conversy - uniwersalne buty na każdą okazję

Adrianna Olejnik
21.02.2017 09:00
Fot. www.wachabuy.com, autor: brak informacji  / www.titicrafty.pl, autor: brak informacji / www.bloglovin.com, autor: brak informacji

Fot. www.wachabuy.com, autor: brak informacji / www.titicrafty.pl, autor: brak informacji / www.bloglovin.com, autor: brak informacji (Fot. www.wachabuy.com, autor: brak informacji / www.titicrafty.pl, autor: brak informacji / www.bloglovin.com, autor: brak informacji)

Conversy to jedne z najpopularniejszych butów świata. Model Chuck Taylor ma w szafie prawie każdy, a prosty, lecz niepowtarzalny design conversów sprawia, że pasują praktycznie do wszystkiego. Zobacz nasze propozycje stylizacji z trampkami converse w roli głównej.

Firmę Converse założył w 1908 roku w Malden w USA Marquis Mills Converse, od którego nazwiska wzięły nazwę te popularne dzisiaj trampki. W latach dwudziestych dołączył do niego Chuck Taylor, który uwielbiał koszykówkę i skierował popularność modelu nazwanego jego imieniem w tę stronę - conversy stały się oficjalnie obuwiem przeznaczonym do gry w kosza.

Biznes nie zawsze układał się dobrze - po dużym kryzysie firma musiała stanąć twarzą w twarz ze zbliżającą się drugą wojną światową, która nie zwiastowała powodzenia na rynku obuwniczym. Firma przebranżowiła się - zamiast popularnych trampek zaczęła produkować odzież ochronną dla wojska. Dzięki takiemu działaniu przetrwała wojnę i stała się jednym z niewielu producentów sportowego obuwia codziennego. W latach sześćdziesiątych pojawiły się kolorowe modele butów, a popularność firmy rozlała się na cały świat. Obecnie conversy produkowane są w fabrykach Nike, bo to właśnie temu koncernowi podlega od 2003 roku firma.

Nie ma wątpliwości - ludzie na całym świecie uwielbiają trampki Converse. Ich największą zaletą jest uniwersalność - pasują do wszystkiego. By udowodnić to nieprzekonanym, przedstawiamy trzy stylizacje z conversami w roli głównej.

Casualowo

Najprościej i najlepiej - conversy uwielbiają dżins. Zestawienie dżinsowych spodni i trampek oraz pasiastego T-shirtu to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, a stanowi jeden z najwygodniejszych zestawów.

Fot. www.titicrafty.com, autor: brak informacji  / kolaż avanti24 / materiały partnerów Fot. www.titicrafty.com, autor: brak informacji / kolaż avanti24 / materiały partnerów

 

Z płaszczem

Krótki płaszcz i skórzane spodnie to kolejny zestaw, w którym odnalazły się klasyczne czarne conversy. W tej stylizacji króluje czerń i biel, lecz liczba kolorów i modeli conversów jest tak wielka, że z powodzeniem można odmienić ten zestaw, dodając do niego buty w neonowym odcieniu.

Fot. www.wachabuy.com, autor: brak informacji / kolaż avanti24 / materiały prasowe Fot. www.wachabuy.com, autor: brak informacji / kolaż avanti24 / materiały prasowe

 

Z sukienką

Trampki i sukienka? Czemu nie! Ten zestaw to świetne rozwiązanie na co dzień, kiedy nie chcemy ubierać się bardzo elegancko, ale mamy ochotę założyć sukienkę. Czarna, krótka sukienka, trencz w beżowym kolorze i mała torebka - w tym towarzystwie klasyczne conversy czują się świetnie.

Fot. www.bloglovin.com, autor: brak informacji / kolaż avanti24 / materiały partnerów Fot. www.bloglovin.com, autor: brak informacji / kolaż avanti24 / materiały partnerów

 

Zobacz więcej modeli i kolorów conversów.

Więcej o: