Torebki w wersji mini - najnowszy trend

Kasia Żechowicz
02.02.2017 12:00
Torebki w wersji mini

Torebki w wersji mini (źródło: Vogue.com)

Duże torby owszem, są wygodne. Ale to małe są teraz najbardziej na topie! Minitorebki masowo "wkradły się" do kolekcji projektantów, podbijając damskie serca na całym świecie. Najnowszy trend widać już na ulicach stolic mody, a także w wiosennych prezentacjach polskich marek. Jak nosić minitorebkę, aby było modnie i wygodnie? Podpowiadamy!

Jeśli myślałaś, że torebka, która mieści jedynie kartę kredytową, klucze i pomadkę jest mała, to przyjrzyj się propozycjom z kolekcji Valentino! Włoska marka na wiosenno-letni sezon zaserwowała akcesoria w skali mikro! Do torebki z wybiegu prawdopodobnie nie zmieści się nic, ale jest ona wyraźnym znakiem, że trend na małe dodatki jest jak najbardziej aktualny.

MinitorebkiŹródło: Vogue.com Valentino SS17 Autor: Umberto Fratini / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Minitorebki nosimy na długim pasku przewieszone przez ramię lub trzymane w ręku. A co z praktycznością? Niestety, często moda i funkcjonalność nie chodzą w parze, ale tym razem projektanci oprócz walorów estetycznych, wzięli również pod uwagę aspekty użytkowe. U Valentino, na przykład, do minitorebki dopasowana jest druga, nieco większa, do której zmieścimy wszystko, co niezbędne. Obie torebki muszą być jednak dopasowane kolorystycznie, aby wyglądały na komplet. Podobny zabieg widzimy u Prady, gdzie już nie pierwszy raz podwójna torebka towarzyszy kreacjom.

Minitorebki - małe torebkiŹródło: Vogue.com Celine SS17 Autor: Marcus Tondo/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Podobne rozwiązanie proponuje Celine. W tym wypadku minitorebka zostaje przypięta do większego modelu, stając się... dodatkiem dodatku! O ile u Valentino widziałyśmy różnorodne wersje kolorystyczne torebek: od żółci, przez róż aż po czerwień, tak u Celine dominuje elegancki brąz, czerń i biel. Szykowne akcesoria dopełniają luźne stroje w stylu hippie oraz sztywne zestawy żakiet plus spodnie w klimacie lat 80.

Torebka w wersji miniŹródło: Vogue.com Chloe SS17 Autor: Umberto Fratini/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Torebki w wersji mini widziałyśmy również w kolekcji Chloe, tym razem występowały w pojedynkę. Długi pasek zostaje puszczony luźno, natomiast krótki służy jako rączka. U Chloe urocze minitorebki towarzyszą stylizacjom w klimacie retro. Kwieciste wzory przypominające stare tapety czy obicia mebli, to jeden z najważniejszych trendów ubraniowych na nadchodzący sezon. W zestawie z niewielką torebką ma jeszcze większą moc!

Więcej modnych torebek znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: