Trzy najpopularniejsze modowe hashtagi tego roku - zobacz czym oznaczać dobre zdjęcia

Kasia Żechowicz
05.12.2016 13:00
Popularne hashtagi

Popularne hashtagi (www.instagram.com/iuliaandrei / Kolaż Avanti24)

Jeśli posiadasz modowy profil na Instagramie powinnaś śledzić nie tylko trendy w ubraniach i dodatkach, ale również trendy dotyczące samych social mediów! Dobrze dobrane hashtagi mogą zadecydować o sukcesie lub niepowodzeniu Twojego profilu. Jak zdobyć większą widoczność i nowych followersów? Oto trzy najpopularniejsze modowe hashtagi roku, którymi warto oznaczać swoje zdjęcia.

#ootd ("Outfit of the day")

 

#ootd Stylizacja - popularne hashtagiKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Brytyjski Harper's Bazaar właśnie wypuścił do sieci zestawienie najbardziej popularnych modowych hashtagów przygotowane na podstawie statystyk Instagrama. Okazuje się, że w opisach zdjęć wstawianych przez celebrytów, aktorów, blogerki i redaktorów mody można wyróżnić kilka bardzo często pojawiających się hashtagów. Jak same z pewnością dobrze wiecie, im lepsze "etykietki", tym lepsza widoczność zdjęcia, a co za tym idzie, więcej cennych followersów. Na pierwszy plan w liście "top" Instagrama wysuwa się #ootd, czyli "Outfit of the day", a tłumacząc na polski "stylizacja dnia". W momencie, gdy piszę ten tekst, w sieci znajdują się dokładnie 102 miliony 744 tysiące 864 zdjęcia oznaczone tym hashtagiem. Najczęściej są to fotki całej sylwetki, tak aby outfit przygotowany na TEN dzień był dobrze widoczny. Niezależnie od tego, czy jest to zestaw na specjalną okazję, czy po prostu zwykła, codzienna stylizacja, popularna etykietka może znacznie pomóc Ci w pozyskaniu nowych obserwujących. Ważny jest pomysł, klimat zdjęcia i oczywiście outfit sfotografowany w staranny sposób.

#instafashion

 

Popularne hashtagi #instafashionKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Drugi bardzo popularny hashtag, który może wpłynąć na sukces Twoich modowych fotografii to #instafashion. Ogólnie rzecz biorąc, przedrostek "insta" dołączany jest także do innych "etykietek", sprawiając, że docierają one do większej grupy odbiorców. Oprócz #instafashion mogą Ci się także przydać: #instagood, #instadaily #instabeauty itd. Zdjęcia z tej kategorii są bardziej lifestylowe niż te z hashtagiem #ootd, a więc niekoniecznie muszą prezentować całą sylwetkę. Wręcz przeciwnie - dobrze jeśli skadrowane są w oryginalny sposób, ukazując jedynie część ubioru i dodatkowe elementy kompozycji, na przykład kubek z kawą, kwiaty, czekoladki i tym podobne. Hashtag #instafashion świetnie sprawdza się w przypadku zdjęć typu "martwa natura", czyli takich, które prezentują kilka rzeczy ułożonych w zaplanowany sposób, którego rezultatem jest fotograficzne dzieło.

#vintage

 

Popularne hashtagi #vintageKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Od kilku sezonów obserwujemy intensywny powrót do form i wzorów z przeszłości. To właśnie z tego powodu hashtag #vintage cieszy się coraz większą popularnością. Wyszukiwanie cennych, starych perełek takich jak torebki, biżuteria czy płaszcze vintage stało się po prostu modne! Komu nie chce się chodzić po second handach, ten ma ułatwione zadanie, bowiem współczesne kolekcje również nawiązują do stylu retro. Hashtagiem #vintage powinniśmy oznaczać teoretycznie tylko to, co faktycznie może pochwalić się autentyczną historią, ale z drugiej strony nowe rzeczy w retro klimacie również mogą być świetnym źródłem inspiracji dla naszych followersów. Jeśli więc tworzysz zestaw z czymś, co równie dobrze mogła nosić twoja babcia, koniecznie oznacz to odpowiednią etykietką. Uwaga miłośników vintage gwarantowana!

A oto inne podobne ubrania i dodatki, które przydadzą Ci się do tworzenia Instagramowych stylizacji:

Więcej modowych inspiracji znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: