Ubrania z odkrytymi ramionami - trendy nadchodzącej wiosny

Ewelina Kołodziej
27.01.2016 20:15
Ubrania z odkrytymi ramionami

Ubrania z odkrytymi ramionami (shutterstock.com)

Jeden z najbardziej seksownych trendów nadchodzącego sezonu. I nie myślcie, że będzie się przejawiał w bluzkach czy sukienkach na ramiączkach. Teraz projektanci w poszukiwaniu idealnej ekspozycji linii szyi, szukali o wiele bardziej artystycznych rozwiązań niż tylko fasony bez rękawów.

 

Odkryte ramiona w kolekcji Bizuu na sezon wiosna/latoOdkryte ramiona w kolekcji Bizuu na sezon wiosna/lato

 

Zaczynając od najlepszych - wśród projektantów, którzy promowali w swoich kolekcjach odkryte ramiona byli m.in. Erdam, Oscar de la Renta, Balmain, Lanvin, Proenza Shouler. Wśród rodzimych projektantów odkryte ramiona pięknie prezentowały się w wiosenno-letniej kolekcji Bizuu. Trend ten przejawia się przede wszystkim w romantycznych sylwetkach zwiewnych sukienek, bluzkach z falbanami w hiszpańskim stylu i luźnych, swobodnych fasonach.

Charakterystyczne w nadchodzącym sezonie będą bluzki z długim rękawem i wyciętymi ramionami. W sklepach już możemy spotkać pierwsze zapowiedzi tego trendu, który delikatnie zaczął się pojawiać także w jesienno-zimowych kolekcjach. W romantyczny charakter stylizacji wpisują się również poziome, obniżone dekolty. Tego typu rozwiązania świetnie prezentują się w połączeniu z rozłożystymi spódnicami czy w wieczorowych sukienkach.

Jak odkryte ramiona będziemy nosić w casualu? Będą to wcześniej wspomniane wycięcia w bluzkach i sukienkach, a także klasycznie obniżone dekolty obnażające ramiona. Jednak hitem wiosny i lata będą fasony nawiązujące do stylu flamenco. Duża, swobodnie opadająca na dekolt falbana zakróluje w naszych wakacyjnych stylizacjach. Znajdzie się w zwiewnych bluzkach i sukienkach - zarówno tych luźnych, casualowych, jak również w dopasowanych wersjach na wieczór. Świetnie będą prezentowały się kombinowane, zakładane dekolty, które zgrabnie wyeksponują ramiona.

Więcej o: