Ubrania w paski - trend bez daty ważności

Ewelina Kołodziej
21.01.2016 18:30
Ubrania w paski - jak je nosić

Ubrania w paski - jak je nosić (shutterstock.com)

Paski nie podlegają sezonowym powrotom i odrzuceniu na dno szafy. Prosta bluzka w poziome czarno-białe paski między innymi za sprawą Coco Chanel na dobre została wpisana do kanonu klasyki. Dlaczego akurat ten wzór jest przez nas tak bardzo ceniony? Zaraz się dowiecie.

Paski to wzór, który umiejętnie wykorzystany może działać na naszą korzyść w prawdziwie magiczny sposób. Ale jeśli wybieramy je bez podstawowego rozeznania - mogą nam wyrządzić więcej szkód, niż się spodziewamy. Jak więc sprytnie wykorzystać paski w swoich stylizacjach? Czytajcie do samego końca.

W pionie czy w poziomie?

To zasadnicze pytanie przy wyborze pasków. Wszystko oczywiście sprowadza się do naszej sylwetki. Za pomocą op-artu naprawdę możemy zdziałać cuda. Według głównej zasady wyboru pasków do stylizacji: pionowe paski sprawiają, że nasza sylwetka wydłuża się i wysmukla, natomiast poziome paski dają odwrotny efekt. Jednak nie oznacza to, że będąc osobą niższą mamy nosić wyłącznie paski pionowe, a przy rozmiarze size plus kategorycznie unikać poziomych. Paski nie jedno mają imię i zastosowanie. Jeśli chcemy np. podkreślić talię wybieramy sukienki z paskami zbiegającymi się ku talii. Świetnym sposobem jest podział sylwetki - do bluzki w poziome paski zakładamy żakiet lub sweter, który podzieli sylwetkę na trzy części. To genialne rozwiązanie dla osób, które chcą się efektownie wyszczuplić.

Co zakładamy do pasków

Dzięki paskom nasze stylizacje nabierają pewnej dynamiki. W tym sezonie stawiamy na grubsze pasy. Na co dzień zwykle wybieramy bluzki w paski, które nosimy do jeansów - opcja zawsze trafiona. Możemy także postawić na sukienki w paski. Jako, że trend na lata 70. jest w pełnym rozkwicie - wybieramy koszulowe sukienki w stylu retro. Najbardziej ekstrawagancka wersja przewiduje total look w paski. Świetnie wygląda propozycja kompletu z takiego samego materiału, którą znajdziecie m.in. w kolekcji Selected Femme. Będzie pasowała zarówno do pracy, jak i na co dzień. W pierwszym przypadku zakładamy do niej eleganckie obuwie np. szpilki lub oksfordy i niewielką torebkę na pasku. W wersji casualowej - wybierz sportowe buty i plecak oraz czapkę typu beanie, aby nadać stylizacji bardziej miejskiego charakteru.

 

Selected Femme/ zdj.: ZalandoSelected Femme/ zdj.: Zalando

 

Paski a klasyka

Paski możemy nosić zarówno w wersji casualowej, jak i wieczorowej. Jednak każda z nas powinna mieć w swojej bazie prostą, białą bluzkę w czarne lub granatowe paski. Wnosi do naszych zestawów element paryskiego szyku, codziennym stylizacjom dodaje odrobinę tonu, a w eleganckie looki - dynamikę. Poza tym to genialna opcja na dni pt. "nie mam co na siebie włożyć". Do codziennych stylizacji - dobierz do niej jeansy i sportowe obuwie, do pracy - żakiet i ołówkową spódnicę lub materiałowe spodnie.

Więcej o: