Jak łączyć kolory w jesiennych stylizacjach?

Dagmara Łacny
14.09.2018 12:15
Jak łączyć kolory

Jak łączyć kolory (avanti24)

Jak łączyć często z pozoru zupełnie niepasujące do siebie kolory, tak by w jednej stylizacji wyglądały rewelacyjnie? Czy zielony pasuje do pudrowego różu, a fioletowy do bordo? Zobacz, jak łączyć barwy, by otrzymać stylowe zestawy idealne na jesień.

Jak łączyć kolory


Avanti24

Jeśli nie jesteś pewna, czy konkretne kolory będą do siebie pasować, posłuż się kołem barw. To prosty model, który w graficzny sposób przedstawia zasady mieszania i powstawania kolorów. Ich ułożenie w schemacie nie jest przypadkowe: barwy, które znajdują się po przeciwnych stronach nazywane są "dopełniającymi". Najbardziej pasują do siebie kolory ułożone po przeciwnych stronach koła. Czy oznacza to, że musisz unikać barw, które na wykresie sąsiadują ze sobą i teoretycznie nie powinny dobrze ze sobą wyglądać? Czasem warto złamać reguły, bo rezultat może okazać się bardzo interesujący. Pisałyśmy o tym, jakie kolory będą modne w tym sezonie, a poniższe stylizacje obrazują najmodniejsze z nich. 

Do czego pasuje bordo?

Co ciekawe, w tej stylizacji zestawiono ze sobą kolory, które według schematu nie powinny tworzyć udanej kompozycji. Według nas fiolet z bordo wygląda rewelacyjnie, a beżowe tło nadaje całości bardzo elegancki charakter. Red Pear to najmodniejszy kolor tej jesieni - głęboki odcień czerwieni wpadającej w bordo jest niezwykle twarzowym kolorem idealnie nadającym się do eleganckich stylizacji. 


Fot. elleuk.com/ mat. partnera

Do czego pasuje fioletowy

W tym sezonie szczególnie modne są dwa odcienie fioletu: jasny i rozbielony Crocus Petal oraz głęboki Ultra Violet, okrzyknięty najmodniejszym kolorem 2018 roku. Zestawiony z musztardową żółcią oraz jej rozbielonym odcieniem wygląda stylowo. Te dwie barwy znajdują się naprzeciwko siebie, zatem wspólnie tworzą bardzo harmonijną całość. W tej stylizacji podoba nam się piękne zestawienie odcieni fioletu: od bakłażanowego po wpadający w szarość. Na tym tle żółty akcent wygląda doskonale. 


Fot. galantgirl.com/ mat. partnera

Do czego pasuje różowy

Millenial Pink, choć nie znajduje się już na liście najmodniejszych kolorów jesieni, wciąż jest niezwykle popularny. W tej stylizacji mamy dwa dopełniające się kolory: róż w kilku odcieniach zestawiony z zielenią tworzą bardzo udaną, barwną kompozycję. 


Fot. Galantgirl.com / mat. partnera