Pikowane kurtki na sezon jesień-zima 2019. Najładniejsze modele w świetnej cenie

Dagmara Łacny/Paulina Bukarewicz
20.11.2019 12:00
pikowana kurtka

pikowana kurtka (mat. partnera)

Pikowana kurtka doskonale pasuje do dżinsów i sportowego obuwia, dlatego tak chętnie wybierana jest przez kobiety na całym świecie. Jesienią i zimą zakładamy je do kozaków i botków. Są ciepłe i wygodne, sprawdzą się na ten czas najlepiej! Zobacz, jakie modele pikowanych kurtek wybrałyśmy.

Pikowane kurtki Diverse  

Klasyczny model pikowanej kurtki, tzw. husky, zaprojektowany został w latach 60. przez Sir Stephena Guylasa. Lekka kurtka z pikowanym tłoczeniem miała za zadanie chronić przez chłodem i sprawdzać się podczas takich aktywności jak jazda konna, myślistwo czy wędkarstwo. Tak powstał legendarny model kurtki, który nazwę swą zaczerpnął od rasy psa husky.

Pikowane kurtki Mango


mat. partnera

Najczęściej jest szeroka i ma prosty, pudełkowy fason. Posiada zatrzaski oraz naszywane duże kieszenie bez patek. Kurtki inspirowane słynnym modelem "husky" mają także kołnierze obszyte sztruksową tkaniną. Obecnie w sklepach znaleźć można wiele wariacji na temat klasycznego modelu. Damskie pikowane kurtki są oczywiście bardziej dopasowane niż męskie, poza tym kupić można je w większej gamie kolorystycznej. 

Więcej o: