Jak łączyć wzory? Krótki przewodnik na różnych poziomach trudności

Kasia Żechowicz
05.04.2017 12:00
Łączenie wzorów - przewodnik

Łączenie wzorów - przewodnik (Źródło: www.refinery29.com Autor: nieznany/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów)

Z pewnością już wiesz, że łączenie różnych wzorów jest teraz bardzo modne. Problem w tym, że często unikamy stylizacji, które wydają nam się ryzykowne. Jakie desenie najlepiej do siebie pasują i jak się nimi posługiwać, by uzyskać modny wygląd? Przygotowałyśmy krótki przewodnik uwzględniający różne poziomy trudności!

Dla początkujących

Łączenie wzorów - spódnica w kwiaty i bluzka w kratkęKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Najprostszym sposobem, aby zacząć w poprawny sposób łączyć wzory, jest zastąpienie jednolitej bluzki, którą zazwyczaj dodajesz do wzorzystego dołu, bluzką z prostym deseniem w tym samym kolorze. Oto konkretny przykład: jeśli do tej pory do spódnicy w kwiaty zakładałaś granatowy top, zastąp go bluzką w granatowe paski, kratkę lub grochy. Najłatwiej jest łączyć małe wzory z dużymi, a pod względem kolorystycznym - wzory ze wspólną dominującą barwą. Oprócz tego weź pod uwagę nasycenie kolorów. Lepiej wyglądają dwa mocne tony, niż na przykład miks mocnego i pastelowego tonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości rozdziel oba ubrania paskiem w neutralnej barwie, na przykład czarnym czy szarym.

Dla średnio zaawansowanych

Łączenie wzorów - wzorzyste spodnie i bluzkaKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Drugi etap w poznawaniu zasad łączenia wzorów polega na dopasowywaniu ich na podstawie jednej barwy. Pamiętaj! Miks tworzymy na podstawie kolorów, a nie deseni! Co to oznacza? Nie zastanawiamy się, czy wzór zwierzęcy pasuje do kratki, ani czy paski pasują do kwiatów. Zwracamy natomiast uwagę na to, jakiego koloru jest wzór zwierzęcy, który chcemy połączyć z kratką, oraz jakiego koloru są paski, które zamierzamy zestawić z kwiatami. W obu deseniach powinna znaleźć się ta sama barwa - punkt wspólny. Mamy dla ciebie jeszcze jedną wskazówkę, która może cię zaskoczyć - wzór leoparda (o ile nie jest zmodyfikowany kolorystycznie) traktuje się jako neutralny, a więc możesz łączyć go ze wszystkim!

Dla zaawansowanych

Łączenie wzorów - trzy wzory w jednej stylizacjiKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Jeśli już opanowałaś wcześniej opisane umiejętności, to znaczy, że czas wejść na poziom ekspercki. Łączenie wzorów dla zaawansowanych to nie lada wyzwanie, ale jeśli zrobisz to dobrze, efekt gwarantowany! Tym razem zestawiamy ze sobą nie dwa, ale trzy desenie. Jak to zrobić? Kieruj się opisanymi wyżej wskazówkami, a trzeci wzór niech będzie neutralny, bądź monochromatyczny. Na przykład: do kwiatowej spódnicy z granatowymi akcentami dopasowałaś granatową bluzkę w grochy. Teraz dołóż do niej chustkę w niebieską kratkę. W ten sposób wszystkie desenie mają wspólny kolor, ale w różnych odcieniach. Jeśli wykorzystujesz wzór leoparda, nie martw się, jeśli nie ma on barwy wspólnej z pozostałymi dwoma wzorami. Również na tym poziomie postrzegamy go jako deseń nie kolidujący z pozostałymi. Pamiętaj, że zawsze możesz wspomóc się neutralizującymi akcesoriami, na przykład paskiem czy swetrem przewiązanym w pasie.

Więcej modnych ubrań we wzory znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: