Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać! Vol. 2

Kasia Żechowicz
16.01.2018 12:00
Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać

Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać (Źródło: www.memorandum.com / www.instagram.com/emmazoeyroche / www.harpersbazaar.com / Kolaż Avanti24)

W drugim odcinku "Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać" ponownie zachęcamy do zweryfikowania starych zasad stylizacji. Zobacz, które z nich są już nieaktualne i jakimi rozwiązaniami najlepiej je zastąpić!

Moda jest zjawiskiem dynamicznym, a w erze mediów elektronicznych nabrała jeszcze większego tempa. Trendy wciąż się zmieniają, choć pewne zasady pozostają nienaruszone.... do czasu! Niektóre reguły stylizacji, które wydawałoby się, będą obowiązywać zawsze, są już nieaktualne. Projektanci, którzy zaryzykowali przełamanie tabu, teraz zbierają tego owoce. Bo eksperymentowanie to drugie imię mody, a więc zachęcamy do niego również ciebie. Oto trzy przestarzałe zasady, które powinnaś złamać już dziś!

Wzór nie pasuje do wzoru - błąd!

Trzy reguły modowe, które powinnaś złamaćŹródło: www.memorandum.com Autor: nieznany / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Ile razy słyszałaś porady w stylu "wzór nie pasuje do innego wzoru", "jeśli zakładasz paski, nie możesz dołączyć do nich kratki"? Jestem pewna, że ta zasada skutecznie utrwaliła się w twojej głowie, ale teraz będziesz musiała o niej zapomnieć. Jednym z największych aktualnie trendów jest bowiem... łączenie ze sobą różnych wzorów! Aby robić to dobrze, należy przestrzegać kilku wskazówek. Po pierwsze desenie muszą mieć różną wielkość i intensywność, to znaczy: drobną kratkę łączymy z dużymi kołami, a duże kwiaty z wąskimi paskami. Oprócz tego wzory powinny pasować do siebie kolorystycznie - niech w obu pojawi się ta sama barwa. Wzory możesz łączyć zarówno góra-dół sylwetki, jak i w ramach tylko jednej części, na przykład wzorzysta bluzka i żakiet do jednolitej spódnicy.

Bielizna nie powinna być widoczna - błąd!

Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać - bielizna na widokuŹródło: www.instagram.com/emmazoeyroche / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

"Ramiączko ci wystaje" - to kolejna uwaga, po której reakcją było natychmiastowe schowanie biustonosza pod bluzkę. Dziś nie tylko nie byłoby to problemem - wręcz zalecane jest pokazywanie tego, co mamy pod spodem! Wszystko za sprawą supermodnych prześwitów. Na wybiegach królują tiulowe sukienki i bluzki, do których obowiązkowo należy dobrać odpowiednią bieliznę. Zasada głosząca, iż białego biustonosza nie zakłada się pod czarną górę, nadal jest aktualna. Na szczęście wybór jest szeroki i możesz postawić zarówno na czerń, jak i na inny kolor. Najbardziej na topie są miękkie staniki z koronki lub aksamitu. Aby stylizacja nie wyglądała na zbyt wyzywającą, wybierz bieliznę w dziewczęcym wariancie, na przykład w różu lub we wzorki. Prześwitująca bluzka świetnie prezentować się będzie w połączeniu z jeansami z wysokim stanem i szerokim paskiem.

Sneakersy nosimy tylko w ciągu dnia i tylko w casualu - błąd!

Trzy modowe reguły, które powinnaś złamać - sneakersyŹródło: www.harpersbazaar.com Autor: nieznany/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Trzecia reguła, którą warto złamać, dotyczy sneakersów. Sportowe obuwie już od dłuższego czasu noszone jest na co dzień, a nie tylko na siłownię. Teraz wkraczamy na kolejny poziom i sneakersy zakładamy... na imprezę! Ważne, aby cała stylizacja miała wieczorowy charakter, a jedynie obuwie wprowadzało do niej odrobinę luzu. W tym sezonie wyjątkowo modne są połyskujące spódnice w metalicznych kolorach, na przykład złote lub srebrne. Długą kreację połącz z białą koszulą i sportowym obuwiem - mały eksperyment zagwarantuje bardzo oryginalny efekt!

Więcej modnych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: