Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać! Vol. 1

Kasia Żechowicz
24.03.2017 13:30
Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać

Trzy reguły modowe, które powinnaś złamać (Kolaż Avanti24)

Nawet jeśli nie jesteś typem buntowniczki, te reguły modowe powinnaś nauczyć się łamać! Wskazówki, które lata temu przekazały nam nasze mamy i babcie owszem, są cenne, ale wiele z nich jest już nieaktualnych. Zobacz, jakie zasady ubierania się warto złamać już dziś!

Reguła numer 1: Czerwony nie pasuje do różowego - błąd!

Czerwony i różowy w jednej stylizacjiŹródło: Vogue.com Trussardi SS17 Autor: Umberto Fratini / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Pamiętacie jeszcze, jak wasza mama przygotowywała wam ubrania na każdy kolejny dzień do szkoły? Ja pamiętam i raczej rzadko się sprzeciwiałam. To co mówiła mama, było pierwszym regulaminem ubierania się, z jakim się spotkałam. Dziś wiele z zasad, które wtedy się wyznawało, jest już zupełnie nieaktualnych. Część z nas jest jednak do nich na tyle przyzwyczajona, że ciężko wyobrazić sobie inne rozwiązanie. A trzeba! Tej wiosny łamiemy stare reguły gry i otwieramy się na nowe! Pierwszą z nich jest połączenie czerwieni i różu. Ile razy słyszałaś, że te dwie barwy gryzą się, a czerwień najlepiej pasuje do beżu albo bieli? Czas skończyć z nudnymi zestawieniami. Inspiracją do naszej stylizacji jest wiosenno-letnia kolekcja Trussardi, dzięki której dowiadujemy się, że para: czerwień i róż to nowa reguła modowa. Zestawienie świetnie pasuje zarówno brunetkom, jak i blondynkom, z tym, że w pierwszym wypadku powinien dominować róż, a w drugim czerwień.

Reguła numer 2: Torebka musi być w tym samym kolorze co buty - błąd!

Dopasowanie torebki do butówŹródło: www.theimpression.com Autor: nieznany / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Jaka torebka do czerwonych butów? Oczywiście czerwona! Takie przekonanie panowało w modzie przez wiele lat. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że ta sztywna reguła jest już dawno passe i co więcej, zestaw obuwie i torebka w tym samym kolorze może być zaliczony jako modowa wpadka! Z czego wynika tak radykalna zmiana poglądów? Wszystko przez nowe podejście do sposobu ubierania się, który głosi, że przesadna staranność nie jest mile widziana. Poza tym trudno jest znaleźć dwa elementy pochodzące od różnych marek w identycznym odcieniu. Dlatego od tej pory torebka niech będzie zupełnie inna, wesoła, kolorowa i dobrana do stroju, a nie obuwia. Nowa zasada dotyczy szczególnie mocnych kolorów, takich jak czerwień, pomarańcz, zieleń, fiolet, żółty, róż.

Reguła numer 3: Błyszczące ubrania i dodatki nosimy po zmroku - błąd!

Błyszcząca spódnicaŹródło: www.stylecarrot.com Autor: nieznany/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Kiedyś błyszcząca sukienka, spódnica czy buty kojarzyły się tylko i wyłącznie ze stylizacjami na imprezę. Dziś połyskujące materiały przedostały się również do garderoby dziennej i można je nosić na milion sposobów. W połączeniu z klasycznymi dodatkami do pracy, ze sneakersami i bluzą na co dzień, z mocnymi kolorami na imprezę w ogrodzie - możliwości jest tyle, ile okazji, albo jeszcze więcej! W poprzednim sezonie królowały cekiny, tej wiosny radzimy przerzucić się na metaliczne odcienie ubrań i dodatków. Oprócz srebra i złota, wkomponuj do swoich stylizacji połysk w ulubionej barwie! Ważne, aby nie przesadzić - ogranicz się do dwóch błyszczących elementów w jednej stylizacji.

Więcej znajdziesz w sklepie Avanti.