Jak się ubrać na Wielkanoc? Trzy wskazówki, które ułatwią ci zadanie

Kasia Żechowicz
17.03.2017 16:00
Jak się ubrać na Wielkanoc

Jak się ubrać na Wielkanoc (Źródło: http://stylishpetite.com/ http://www.trendsgal.com/ Kolaż Avanti24)

W tym roku Wielkanoc wypada 16 kwietnia. Zostało więc jeszcze trochę czasu, aby z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować udaną stylizację. Niedzielne śniadanie w małym gronie, czy wielka rodzinna biesiada? Przygotowałyśmy trzy zestawy, które pasować będą do każdego sposobu spędzania świąt.

Elegancko ale nie sztywno

Jak się ubrać na WielkanocKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Spotkania rodzinne często budzą wiele wątpliwości w sprawie stylizacji, którą powinno się w tym wypadku przygotować. Ubranie zbyt poważne nie wchodzi w grę (przecież nie wybieramy się na egzamin). Za duży luz też nie jest mile widziany - nie chcemy przecież zostać posądzone o brak szacunku czy wyczucia sytuacji. Jak zatem znaleźć złoty środek i przygotować odpowiedni zestaw na Wielkanoc? Pierwsza zasada brzmi: elegancko, ale nie sztywno. Oznacza to, że formy i modele same w sobie powinny być eleganckie, ale kolor, wzór, zdobienia pomogą uniknąć sztywności. Jeśli stawiasz na połączenie spódnica plus żakiet, zrezygnuj z biurowego biało-czarnego lub biało-granatowego wariantu. Wybierz barwną lub wzorzystą spódnicę, która rozluźni sytuację i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej!

Wiosennie czyli w kolorze

Jak się ubrać na WielkanocKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

O ile zimą dominacja szarości i czerni w naszej garderobie jest usprawiedliwiona niezbyt zachęcającą aurą za oknem, o tyle wiosną nie mamy żadnej wymówki! Kolory są bardziej niż wskazane, szczególnie na specjalne okazje, takie jak Wielkanoc. Mocne barwy dodają energii, rozświetlają twarz i odejmują lat. W tym roku najmodniejsze warianty to zieleń "greenery", żółty oraz różowy. Luźna sukienka w jednym z tych odcieni może być świetną bazą dla wiosennej stylizacji. Pamiętając o zasadzie opisanej powyżej, dodajemy do niej kardigan zamiast żakietu. Paski i wzór zwierzęcy na butach ożywiają jednolite kreacje. Pamiętaj, aby nie obciążyć zestawu zbyt dużą torebką. Najlepiej wybrać mały model na pasku albo kopertówkę.

Na luzie, ale kobieco

Jak się ubrać na WielkanocKolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Nie we wszystkich domach śniadanie wielkanocne przybiera formalny charakter. Niektórzy spotykają się w małym gronie lub tuż po posiłku idą na długi spacer. W takim wypadku można pokusić się o założenie spodni, starając się jednak, aby nie była to para wyświechtanych jeansów noszonych na co dzień. My wybrałyśmy denim, ale w nietuzinkowym kolorze i z zarysowanym kantem niczym w eleganckich spodniach materiałowych. Wiele szyku dodaje koszula - w tym wypadku noszona na wierzch i w połączeniu z kardiganem. Wiązanie pod szyją jest eleganckie, ale i zadziorne - właśnie w zestawieniu z czerwonymi spodniami. Zestaw dopełnia niewielka torebka i baleriny (zamiennie z czółenkami albo półbutami).

Więcej ubrań i dodatków na specjalne okazje znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: