Figura jabłka - stylizacje dopasowane do sylwetki

Klaudia Stawska
08.01.2018 13:30
Figura jabłka - stylizacje dopasowane do sylwetki

Figura jabłka - stylizacje dopasowane do sylwetki (kolaż avanti24)

W kolejnej odsłonie naszego cyklu przyjrzymy się sylwetce jabłka. Jeżeli masz nieco bardziej okrągłą sylwetkę i brak wyraźnie zaznaczonej talii - sprawdź koniecznie, w jakich fasonach najlepiej wyeksponujesz swoje atuty!

Stylizacje dla jabłka: casual

materiały prasowe
stylizacja dla jabłka/ materiały prasowe

Skuteczne będzie podzielenie górnej części sylwetki na trzy części. Załóż niezapinany żakiet lub kardigan, który będzie kontrastował kolorystycznie z bluzką znajdującą się pod nim. W ten sposób sylwetka będzie wyglądać na szczuplejszą. Ten efekt dodatkowo podkręcisz, dobierając bluzkę z dekoltem w szpic lub o kroju kopertowym, który podkreśli najwęższą część sylwetki - tuż pod biustem. Idealne spodnie nie powinny być zbyt szerokie, ale lepiej unikać rurek. My proponujemy spodnie o prostej nogawce z nieco podwyższonym stanem.

Stylizacje dla jabłka: business

stylizacja dla jabłka
stylizacja dla jabłka/ materiały prasowe

Sukienka jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla sylwetki jabłka. Brak wyraźnej talii można ukryć, wybierając fasony empirowe lub kopertowe. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie kreacji w wyrazistym kolorze, który odwróci uwagę od mankamentów sylwetki. Do pracy sprawdzi się np. ciemny fiolet, granat, szmaragdowa zieleń. Raczej unikałybyśmy czerni, która zbytnio podkreśli linię sylwetki. Jeśli szukasz bardziej stonowanej opcji - postaw na szarości lub beże.

Stylizacje dla jabłka: party

Stylizacja dla jabłka
Stylizacja dla jabłka/ materiały prasowe

Piękna sukienka o kroju empirowym będzie idealna dla sylwetki jabłka. Odcięcie tuż pod biustem sprawi, że będziesz wyglądać na wyższą i smuklejszą oraz podkreślisz najwęższą część górnej partii tułowia, tworząc wrażenie szczupłej talii. Wybierz fason, który podkreśli zgrabne nogi, które są twoim największym atutem.

Sylwetka jabłka jest jedną z cięższych do ubrania. Warto więc skupić się na najszczuplejszych fragmentach sylwetki i je wyeksponować. Pomimo nieco bardziej okrągłej budowy ciała, jabłka mają bardzo zgrabne ramiona i nogi. Świetnie sprawdzą się fasony, które wysmuklą sylwetkę. Szerokie paski noszone tuż pod biustem stworzą wrażenie bardzo szczupłej talii. Jeśli jesteś jabłkiem, nie chowaj się pod obszernymi krojami, ponieważ jedynie dodasz objętości sylwetce!

Zobacz również:

Stylizacje dla sylwetki gruszki

Zajrzyj do sklepu Avanti, by dobrać najlepsze akcesoria