Jak prać i prasować spódnicę plisowaną? To wcale nie takie trudne!

Klaudia Stawska/Beata Aduckiewicz
27.04.2020 14:50
Jak prać spódnicę plisowaną

Jak prać spódnicę plisowaną (Jak prać spódnicę plisowaną)

Plisowane spódnice od kilku sezonów są jednym z najmodniejszych wyborów, przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Jeżeli i w twojej szafie znalazła się taka spódnica - koniecznie sprawdź, jak ją prać i prasować!

Plisowane spódnice są bardzo dziewczęce, jednak przy odpowiedniej oprawie prezentują się ultra kobieco. To dlatego tak chętnie po nie sięgamy, a panowie odwracają wzrok za kobietami w tych uroczych kreacjach. Często jednak plisowane spódnice wykonane są z delikatnych materiałów, a nie każdy z nich nadaje się do prasowania, czy nawet zwykłego prania. Jeśli jesteś miłośniczką plisów, dowiedz się, jak prać i prasować plisowaną spódnicę, aby służyła ci na o wiele dłużej!

spódnica plisowana
shutterstock.com

Jak prać plisowaną spódnicę?

Przede wszystkim powinnaś sprawdzić materiał, z którego wykonana jest spódnica. Zawsze pierz ubrania zgodnie z zaleceniami producenta! Delikatne plisowane spódnice najlepiej prać ręcznie w niezbyt wysokiej temperaturze. W nowoczesnych pralkach jest to możliwe, jeżeli ustawisz bardzo delikatny program prania oraz włożysz spódnicę do specjalnego woreczka (podobnego do tego, w którym pierze się bieliznę). Jeżeli obawiasz się, że twoja pralka nie podoła zadaniu - oddaj spódnicę do pralni. Cena takiego prania nie będzie wysoka, a ty będziesz mieć spokojne sumienie, że spódnica posłuży Ci w niezmienionej formie, jeszcze dłużej.

Spódnica plisowana
fot. Instagram.com/born2be_pl

Jak prasować spódnicę plisowaną?

Prasowanie zależy podobnie jak pranie od materiału, z którego jest wykonana spódnica. Zawsze staraj się prasować lekko wilgotną spódnicę.

1. Sztuczne materiały i jedwab naturalny należy prasować na lewą stronę, nie skrapiaj wodą spódnicy ponieważ mogą pozostać plamy na materiale.

2. Dzianinę najlepiej prasować przez ściereczkę i używać w tym celu głównie pary.

3. Ogólnie spódnice plisowane lepiej prasować jak najrzadziej - jeśli właściwie ją upierzemy i rozwiesimy do wyschnięcia, to być może nawet nie będzie to konieczne.

Modne spódnice plisowane

Jeszcze nie masz w swojej garderobie takiej spódnicy? W tym sezonie plisy modne są niezależnie od długości spódnicy, dlatego możesz wybrać dziewczęcą kreację do kolan lub wersję maxi. Wybór zależy przede wszystkim od twojego stylu i tego, z czym chcesz zestawić spódnicę. Delikatne plisy są doskonałe na cieplejsze dni, jednak na jesień czy zimę warto wybrać spódnicę z grubszego materiału. Plisy będą rzadsze i nieco mniej zaznaczone, jednak taki fason również prezentuje się bardzo kobieco. Grubszy materiał często też jest łatwiejszy w pielęgnacji.

Modne spódnice plisowanekolaż Avanti24 /Modne spódnice plisowane

Więcej o: