Jesienne stylizacje: damska marynarka w 3 modnych zestawach

Dagmara Łacny
21.08.2016 14:30
Marynarki

Marynarki (pinterest)

Marynarki, szczególnie te tweedowe czy wełniane, świetnie sprawdzą się we wczesnojesiennych stylizacjach. Doskonale pasują do eleganckich stylizacji skomponowanych z myślą o pracy, jak i zestawach, które sprawdzą się w czasie wolnym.

Zanim zaczniesz rozglądać  się za najmodniejszym kolorem czy nietypowym wzorem, dowiedz się fason jest najbardziej odpowiedni dla twojej sylwetki. Panie pozbawione widocznego wcięcia w talii, chcące zamaskować większy brzuszek powinny wybierać marynarki i żakiety sięgające bioder, taliowane. Dobrze wyglądają marynarki rozpięte lub fasony pozbawione zupełnie guzików. Marynarki stylizowane na męskie smokingowe dzięki ciemnym klapom dodatkowo wysmuklą proporcje sylwetki. Kobiety o obfitych biodrach i znacznie węższych ramionach, aby wyrównać proporcje sylwetki powinny wybierać marynarki z małymi bufkami, poduszkami lub marszczeniami w okolicach ramion.

MARYNARKA TWEEDOWA

Marynarka damskaDailyChic.com / materiały partnera

  • Marynarka musi być wygodna. Stojąc w przymierzalni podnieś ręce do góry, jeśli czujesz, że twoje ruchy nie są naturalne, sięgnij po większy rozmiar.
  • Staraj się wybierać marynarki wykonane z naturalnych materiałów. Taki model będzie nie tylko bardziej przewiewny, ale także unikniesz kosztownych i częstych wizyt w pralni chemicznej. Sprawdź też z czego wykonana jest podszewka. Wiskoza będzie o wiele lepsza od poliestru.
  • Uważaj na podłużne cięcia. Skośne ułożenie kieszenie czy rozszerzające się ku dołowi klapy nadadzą sylwetce lekkości.

MARYNARKA W SZAROŚCIACH

Damska marynarka na jesieńohmaidarling.com / materiały partnera

Klasyczne marynarki z podkreśloną talią sprawdzą się nie tylko w pracy. Zestawiaj je także z dżinsami i twórz mniej formalne zestawy na co dzień.

MARYNARKA W STYLU RETRO

Damska marynarka na jesieńLIVESTRONG.COM / materiały partnera

Zapisz

Więcej o: