Jak ubrać się zgodnie z zasadą biurowego dress codu?

Agnieszka Kosińska
30.05.2018 18:00
Stylizacje biurowy dress code

Stylizacje biurowy dress code (materiały partnerów)

Biurowy dress code wcale nie musi być nudny. Przygotowałyśmy trzy różne stylizacje wpisujące się w ramy zasad panujących w eleganckim stroju do pracy. Która z nich najbardziej przypadła Wam do gustu?

Sztuka dress codu

Można by powiedzieć, że to gdzie pracujemy i jaki zawód wykonujemy określa nasz styl. Często zdarza się, że przyzwyczajenia wynikające z pewnych pracowniczych wymogów znajdują odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu. Jeśli pracujesz w dużej korporacji lub biurze, to obowiązuje Cię tzw. biurowy dress code. Jest to kilka reguł, które zobowiązują Cię do eleganckiego stroju i określonych reguł dotyczących ubioru w pracy. Wiele z Was zapewne kojarzy to z galowym strojem, który po czasie staje się nudnym obowiązkiem. Jednak biurowy dress code wcale nie musi taki być. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, które są stałym kanonem eleganckiego ubioru. Oto trzy różne stylizacje, które świetnie wpiszą się w ramy dress codu i pozwolą Ci poczuć się kobieco i z klasą.

Tutaj znajdziesz oferty pracy w handlu

Elegancka stylizacja ze spódnicą

Elegancka stylizacja ze spódnicąmateriały partnerów

Podstawowymi zasadami biurowego dress codu są kolor i długość. Wybierając zestaw do pracy powinnaś balansować w stonowanej palecie kolorów. W Twojej szafie nie może zabraknąć ubrań w kolorze czerni, granatu, bieli i beżu. Możesz przebierać w odcieniach i tonacjach. Przy doborze spódnic i sukienek pamiętaj, aby przestrzegać odpowiednich długości. Muszą sięgać do kolan lub do połowy łydki. Ramiona powinny być zasłonięte, a dekolt nie może pokazywać zbyt wiele.

Tutaj znajdziesz oferty pracy w obsłudze klienta

Stylizacja do pracy z sukienką

 

Stylizacja do pracy z sukienkąmateriały partnerów

Sukienka to zdecydowanie najbardziej elegancki i klasyczny wybór. Zachowując umiar w kolorystyce możemy pozwolić sobie na szpilki w nieco żywszym kolorze. Oczywiście nie może być to limonkowa żółć, ani róż, ale soczyste odcienie koloru niebieskiego są dozwolone i świetnie podkreślą Twój biurowy outfit.

Zestaw do pracy ze spodniami

 

Stylizacja do pracy ze spodniamimateriały partnerów

Biurowy dress code wcale nie ogranicza Cię do noszenia spódnic i sukienek. Jeśli nie lubisz pokazywać swoich nóg to materiałowe spodnie w kant mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Możesz skompletować ze sobą eleganckie spodnie i żakiet zakładając je do białej koszuli, albo wybrać najmodniejszy zestaw sezonu czyli damski garnitur w tym samym odcieniu.

Więcej eleganckich marynarek znajdziesz TUTAJ