Dodatki do biznesowych stylizacji - czym się kierować w wyborze, by wyglądać stylowo

Klaudia Stawska
02.04.2016 09:00
Dodatki do biznesowych stylizacji - czym się kierować w wyborze, by wyglądać stylowo

Dodatki do biznesowych stylizacji - czym się kierować w wyborze, by wyglądać stylowo (kolaż Avanti24)

Szykujesz się na rozmowę w sprawie pracy, a może po prostu na co dzień spotykasz się z klientami, więc musisz wyglądać z klasą? Dobór dodatków do biznesowej stylizacji jest równie ważny, co wybór odpowiedniego ubrania. Podpowiemy Wam, czym się kierować, aby nie przesadzić.

Tworząc biznesową stylizację najlepiej postawić na skromna elegancję. Niezależnie, czy wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną czy też na co dzień musimy wyglądać perfekcyjnie w biurze czy podczas spotkań biznesowych - minimalizm jest skutecznym rozwiązaniem. Raczej nie ma tu miejsca na krzykliwe kroje i wzory. Oczywiście nie oznacza to, że dobierane dodatki muszą być nudne i nijakie - one przecież nadają całemu zestawowi charakteru, więc warto zadbać o to, by podbijały profesjonalny wizerunek.

Jaką torebkę wziąć do pracy?

Jaką torebkę wziąć do pracy?kolaż Avanti24 /Jaką torebkę wziąć do pracy?

Wybierając torebkę do pracy, postaw na uniwersalne modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie warto na tym oszczędzać, ponieważ torba będzie Ci towarzyszyć niemal każdego dnia - ważne by była wytrzymała i praktyczna. Dobrze sprawdzają się większe modele, które pomieszczą format A4, dzięki czemu masz pewność, że pomieścisz wszystkie dokumenty. Torebka, która będzie pasować do każdej biznesowej stylizacji powinna mieć też uniwersalny kolor - dobrze sprawdzają się czarne, ale możesz też wybrać brązową, granatową lub beżową, w zależności od tego, w jakich ubraniach najczęściej chodzisz do pracy.

Najlepsze buty do pracy

Najlepsze buty do pracykoląz Avanti24 /Najlepsze buty do pracy

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że do biznesowych stylizacji najlepiej sprawdzą się - wygodne buty. Najlepszym wyborem będą czółenka na niewysokim obcasie, np. popularne "kaczuszki", które również doskonale wpisują się w biurowy dress code. Od razu możesz zrezygnować ze szpilek czy butów odsłaniających palce i pięty - takie obuwie sprawi, że będziesz wyglądać mniej profesjonalnie. Dobrze za to sprawdzą się też baleriny na niewysokim obcasie. Wybierz buty - podobnie jak torbę - w stonowanych odcieniach.

Jaką biżuterię dobrać do biznesowych stylizacji?

Jaką biżuterię dobrać do biznesowych stylizacji?kolaż Avanti24 /Jaką biżuterię dobrać do biznesowych stylizacji?

Dobrze dobrana biżuteria będzie doskonałym wykończeniem biznesowego outfitu. Podobnie jak w przypadku innych dodatków - postaw na minimalizm i skromną elegancję. Wystarczy np. zegarek i delikatne kolczyki lub niewielki, nierzucający się zbytnio w oczy naszyjnik. Unikaj długich kolczyków i bogato zdobionej biżuterii.

Więcej dodatków idealnych do pracy znajdziesz w sklepie Avanti.