Jak dopasować dekolt do swojej sylwetki

Beata Aduckiewicz
31.03.2016 11:00
Jak dopasować dekolt

Jak dopasować dekolt (Avanti24)

Wiesz z pewnością, że istnieje wiele rodzajów dekoltów. Czy wiesz jednak, jaki dekolt jest odpowiedni dla Twojej sylwetki? Odpowiednio dobrany może zdziałać prawdziwe cuda. Dziś podpowiemy Ci, jak dopasować dekolt do sylwetki, którą posiadasz.

Cóż, wiemy doskonale, że nie każda z nas ma doskonale proporcjonalną sylwetkę. Zawsze gdzieś jest czegoś za dużo lub czegoś za mało. Na szczęście możemy wyrównać te proporcje za pomocą dobrania odpowiednich ubrań. Nie chodzi tu tylko o fasony, ale nawet i o te najmniejsze detale, jak dekolty, również mają znaczenie. Stań więc przed lustrem, przyjrzyj się sobie uważnie i postaraj się opisać swoją sylwetkę. Zobacz, co chciałabyś ukryć, a co z całą pewnością możesz podkreślić. Poniżej mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jaki dekolt będzie odpowiedni dla Twojej figury:

 

Dekolt V

 

Ubrania z dekoltem VUbrania z dekoltem V

Dekolt V na wiosnę przeżywa swój moment chwały. W tym sezonie ubrania, które go posiadają będą bardzo trendy. A kto może je nosić? Dekolt V będzie świetnym wyborem dla kobiet o dużym biuście lub szerokich ramionach, które chcą nieco wysmuklić swoją sylwetkę. Kobiety o małym biuście również mogą go wybrać, ale pod warunkiem, że ich postawa nie jest zbyt szczupła. W tym rodzaju dekoltu ważna jest także jego szerokość. Szeroki kąt podkreśli ramiona, zaś wąski sprawi, że szyja stanie się optycznie smuklejsza.


Dekolt łódka

 

Ubrania z dekoltem w łódkęUbrania z dekoltem w łódkę

Ten typ dekoltu powinny wybierać kobiety o małym biuście i o wąskich ramionach. Będzie także świetnym wyborem dla tych z Was, które chcą optycznie skrócić zbyt długą szyję.

 

Dekolt okrągły

 

Ubrania z okrągłym dekoltemUbrania z okrągłym dekoltem

Dekolt okrągły, który często występuje w eleganckich bluzkach oraz podkoszulkach jest idealny dla kobiet o niewielkim biuście oraz dla tych, które mają krótką szyję i szerokie ramiona. Świetnie wyszczupla. Możesz też dodatkowo dodać do takiego dekoltu długi naszyjnik, który wyszczupli i wydłuży szyję.

 

Dekolt carmen

 

Ubrania z dekoltem carmenUbrania z dekoltem carmen

Kolejny hit wiosny - bluzki i sukienki odkrywające ramiona. Dla kogo? Przede wszystkim dla kobiet o wąskich ramionach, ale szerokich biodrach i wąskiej talii. Przy odpowiednio dobranych pozostałych elementach stroju potrafi przepięknie wymodelować sylwetkę i nadać jej kształty klepsydry.

 

Dekolt asymetryczny

 

Dekolt asymetrycznyDekolt asymetryczny

To dosyć uniwersalna propozycja. Na taki dekolt mogą sobie pozwolić każde kobiety, ale pod warunkiem, że mają one dosyć szczupłe ramiona i plecy, gdyż asymetria polega tutaj zazwyczaj na ich odsłonięciu. Asymetryczny dekolt doda nada Ci zmysłowego wyglądu. Będzie dobrym wyborem na randkę.

Więcej modnych bluzek damskich znajdziesz w sklepie Avanti24.

Więcej o: