Nowa, zimowa kolekcja TOVA - zoom na detal

Natalia Stachacz
06.12.2016 10:00
W swojej zimowej kolekcji TOVA odczarowuje codzienność. Co to oznacza? Marka proponuje klasyczne, proste fasony (z których jest zresztą doskonale znana), ale za to ubarwia je zarezerwowanymi na specjalne okazje aplikacjami, koronkami i gipiurą. Dzięki temu sprytnie łączy elegancję z wygodą i użytecznością.

TOVA - DETAILS

TOVA - DETAILS

W kolekcji DETAILS dominują miękkie, mieniące się tkaniny: plastyczna wiskoza o podwyższonej gramaturze, dające się swobodnie formować tafty czy welur - dawniej stosowany głównie do wyrobu wytwornych strojów, w kolekcji TOVY przybiera różne formy: od sportowych sukienek, po spódnice w najmodniejszych kolorach tego sezonu - różach, zieleniach, zgaszonych grafitach. Liczne drapowania, luźne fasony i romantyczne falbany dodają ubraniom lekkości.

TOVATOVA

Ważnym elementem kolekcji są hafty - to im została podporządkowana cała zima w TOVIE. Hafty dominują na sukienkach z rozkloszowanymi rękawami, pojawiają się też na klasycznych koszulach. Punktem wspólnym wszystkich zimowych modeli jest wygoda noszenia.

Nowa, zimowa kolekcja TOVA - zoom na detalNowa, zimowa kolekcja TOVA - zoom na detal

Projektując zimową kolekcję myślałam o kobietach, które kupują wizytowe sukienki, a następnie miesiącami czekają na specjalną okazję, by je założyć. Odmawiają sobie jakościowych materiałów na co dzień, bo uważają, że "nie warto się stroić" lub że weluru, koronek czy cekinowych aplikacji "szkoda" nosić do pracy. Tą kolekcją chcę przywrócić codzienności blasku i pokazać, że każdy dzień jest dobrą okazją do świętowania. Życie jest za krótkie, by czekać na specjalne okazje! - komentuje założycielka marki, Katarzyna Janecka.