Limitowana kolekcja H&M Studio

Ewelina Kołodziej
10.08.2016 19:30
Wielki romans folkloru z romantyzmem, kobieta dandys, tajemnicza sceneria... Zobaczcie oniryczną sesję zdjęciową limitowanej kolekcji H&M Studio. My już nie możemy się doczekać!

Misterne datale, mocne kolory, majestatyczne fasony w nowoczesnym ujęciu. Najnowsza kolekcja H&M Studio zachwyca kunsztownym krawiectwem i niebanalnym podaniem, czego najlepszym dowodem jest kampania zdjęciowa, której twarzą została Freja Beha Erichsen.

zdj. mat pras. H&Mzdj. mat pras. H&M

 

Inspiracją do powstania kolekcji Studio stał się szwedzki folklor, podszyty stylem glamour z elementami inspiracji z szafy kobiety dandysa. Projektanci uchwycili dekadencki charakter, który został osiągnięty przede wszystkim kolorystyką i zabawą formą. Bufiaste, oversizowe rękawy genialnie zgrywają się z dopasowaną górą, co daje nam upragniony efekt klepsydry. Nie sposób nie zwrócić uwagi na misterne hafty i zjawiskowe zdobienia.

"W kolekcji H&M Studio pojawia się nowa kobiecość. Tematem kolekcji jest kobieca siła, połączona ze świeżym podejściem do folkloru i romantyzmu. Ta kolekcja jest bardzo ekskluzywna, ale równocześnie bardzo prawdziwa," powiedziała Ann-Sofie Johansson, creative advisor w H&M.

zdj. mat pras. H&M

zdj. mat pras. H&M

Z jednej strony w kolekcji znalazły się bardzo klasyczne i funkcjonalne elementy, jak np. biała koszula czy długie płaszcze. Z drugiej - artystyczne podejście do mody, co przejawia się przede wszystkim w kunsztownym krawiectwie, niebanalnych formach i dbałości o najdrobniejsze detale. Kolekcja Studio to również dobre jakościowo tkaniny - wełniane płaszcze i garnitury, aksamitne suknie, bawełniane koszule i koronkowe wykończenia. Taki zestaw nie tylko świetnie zgrywa się ze sobą, ale także daje efekt strukturalnej formy, co jest szczególnie pożądane zwłaszcza w sezonie jesień-zima.

 

Kolekcja będzie dostępna w warszawskim sklepie H&M na ulicy Marszałkowskiej oraz w sprzedaży online od 8 września.

 

zdj. mat pras. H&Mzdj. mat pras. H&M

Jeszcze więcej o znanych markach, modowych newsach i stylizacjach przeczytacie na Szafencji.