H&M For Every Victory - inspirująca kampania kolekcji sportowej

Ewelina Kołodziej
16.06.2016 15:00
Najnowsza linia sportowych ubrań powstała we współpracy ze szwedzkimi olimpijczykami. W pełni funkcjonalne, zaawansowane technicznie modele pojawią się na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio. A jak będą wyglądać? Koniecznie sprawdźcie.

H&M For Every VictoryH&M For Every Victory

Nie bez powodu do współpracy nad najnowszą sportową kolekcją marka H&M zaprosiła szwedzkich olimpijczyków. Kto jak nie oni powinien wiedzieć, czego sportowiec wymaga od swojego stroju. Ekskluzywna kolekcja For Every Victory jest ukłonem w stronę inspirujących postaci spośród szwedzkich sportowców, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie powstawania kolekcji. Kilku z nich wybrano na twarze kampanii.

 

Wkład szwedzkich olimpijczyków w powstanie kolekcji łączącej funkcjonalność odzieży sportowej i wyrafinowany styl był bezcenny. Rezultatem tej współpracy jest gama modnych artykułów sportowych dla każdego - mówi Pernilla Wohlfahrt, Design and Creative Director w H&M.

 

Funkcjonalność i wygoda.

To już nie tylko zwykła, wygodna odzież, ale w pełni funkcjonalne ubrania, które nie dość, że świetnie wyglądają, to zostały zaprojektowane w oparciu o wiedzę ekspertów i samych sportowców. Ubrania z kolekcji zaprojektowano w oparciu o te same projekty - zarówno techniczne, jak i design - w których na olimpiadzie w Rio wystąpi reprezentacja Szwecji. Kolekcja zdominowana jest przez kolory czerni, szarości, różu i złota. Z głównych elementów możemy wyróżnić t-shirty, legginsy, spodenki do biegania oraz biustonosze sportowe. Co istotne - ubrania wykonano z szybkoschnącego materiału, co jest szczególnie istotne dla osób intensywnie uprawiających sport. Mało tego - przy ich produkcji wykorzystano poliester pochodzący z recyklingu, a więc jest przyjazna środowisku.

 

H&M na Olimpiadzie w Rio

 

H&M OlympicsH&M Olympics

Po takim projekcie nie mogło zabraknąć ubrań H&M For Every Victory na najważniejszym wydarzeniu sportowym na świecie. Reprezentanci Szwecji pojawią się w nich na olimpiadzie i paraolimpiadzie w Rio de Janeiro - na ceremoniach otwarcia i wręczenia medali oraz w wybranych dyscyplinach.

 

Kolekcja For Every Victory celebruje rolę sportu i wiary w siebie w transformacji ludzkich losów. Świadectwem tego są sportowcy promujący kampanię: Caitlyn Jenner, złota medalistka olimpijska w dziesięcioboju, która miała odwagę stanąć w obronie swojej tożsamości; Chelsea Werner, której zespół Downa nie zatrzymał w osiąganiu sukcesów gimnastycznych; Mike Coots, nadal serfujący, choć stracił nogę po tym, jak zaatakował go rekin, czy Namibia Flores, która musiała walczyć z uprzedzeniami, aby realizować marzenia w dziedzinie boksu.

Kolekcja For Every Victory będzie dostępna w sklepach oraz sprzedaży online od 21 lipca.

 

H&M For Every Victory - twarze kolekcjiH&M For Every Victory - twarze kolekcji

Więcej modowych newsów i inspiracji (również sportowych) znajdziecie na Szafencji!