Druga odsłona kolekcji La donna e mobile Sabriny Pilewicz

Ewelina Kołodziej
08.04.2016 14:30
Oprócz stałej kolekcji na pokazie mogliśmy podziwiać efekt kolaboracji Sabriny Pilewicz z Martini i Martini Racing. Projektantka jak zwykle zachwyca, ale i zaskakuje. Zobaczcie czym tym razem.

 

Prezentacja kolekcji torebek La donna e mobile Sabriny Pilewicz (fot. Radosław Nawrocki)Prezentacja kolekcji torebek La donna e mobile Sabriny Pilewicz (fot. Radosław Nawrocki)

 

6 marca flagowy butik Sabriny Pilewicz zapełnił się zaproszonymi gośćmi z okazji prezentacj drugiej odsłony kolekcji La donna e mobile. Wśród nich byli dziennikarze, blogerzy, gwiazdy, ale przede wszystkim fani torebek polskiej projektantki. Przy okazji zaprezentowano również limitowaną kolekcję powstałą w wyniku współpracy z Martini Racing. Tym samym Sabrina Pilewicz znalazła się w ekskluzywnym gronie osobistości, które nawiązały współpracę z włoskim teamem.

Kolekcjia La donna e mobile

Pierwsza odsłona kolekcji La donna e mobile miała miejsce w październiku 2015. Inspiracją do jej powstania była chyba najbardziej osławiona z kobiecych cech - zmienność. Torebki dostają nazwę po włoskich miastach, w najnowszej odsłonie matką chrzestną dzieci Pilewicz została Sardynia.

Co ciekawe - projektantka wprowadziła zupełnie nowe modele do swoich kolekcji, na chwilę odchodząc (ale niedaleko) od swoich architektonicznych konstrukcji. Jednak i te elementy znajdziemy w nowych, miękkich modelach. Bowiem podstawy torebek są sztywne, oparte na charakterystycznej dla znanych z poprzednich kolekcji konstrukcji.

Poznaj modele kolekcji

Sassari - pierwszy model worka w kolekcji Sabriny Pilewicz. Jej podstawą jest charakterystyczny dla projektów marki architektoniczny ośmiokąt. W zestawie z dwoma odpinanymi paskami różnej długości, dzięki czemu torebka jest jeszcze bardziej funkcjonalna.

 

La donna e mobile - model Sassari (fot. Radosław Nawrocki)La donna e mobile - model Sassari (fot. Radosław Nawrocki)

 

Chia - jest mniejszą wersją Sassari w typie nano bucket bag. Ma dwa nieodpinane paski różnej długości. Po bokach ozdobiona tłoczonym akcentem.

 

La donna e mobile - model Chia(fot. Radosław Nawrocki)La donna e mobile - model Chia(fot. Radosław Nawrocki)

 

Olbia - to również pierwszy shopper w historii marki. I tu zaskoczenie - nie posiada usztywnianej podstawy jak w przypadku dwóch poprzednich modeli. Jest niezwykle pojemna i bardzo wygodna dzięki rączce, która nie ślizga się w dłoni.

 

La donna e mobile - model Olbia (fot. Radosław Nawrocki)La donna e mobile - model Olbia (fot. Radosław Nawrocki)

 

Nuoro - to idealny dailybag. Ma idealny kształt, który świetnie sprawdzi nam się zarówno w typowym casualu, jak i na większe wyjścia mieszcząc wszystko, co niezbędne. Podobnie jak Chia ma tłoczony motyw na boku, który przechodzi na krótszy pasek. Z kolei dłuższy z pasków pozwala nosić ją w stylu cross body, co sprawdzi się szczególnie w ciągu dnia. Ten model zapinany jest na magnez w klapce torebki, co również plusuje na jej funkcjonalność.

 

La donna e mobile - model NuoroLa donna e mobile - model Nuoro

 

Torebki z kolekcji poza kolorem Martini Racing (charakterystyczna czerwień), będą w sprzedaży w stałej palecie 15 kolorów. Dostępne będą także modele ze złotymi i srebrnymi okuciami. Na torebkach umieszczono logo projektantki, jednak tym razem inicjały SP pojawią się na kształcie diamentu, który umieszczono na ręcznie wytłaczanym pasku. Kolejnym z nowych elementów w tej odsłonie są skórzane pompony.

 

Kolekcja La donna e mobile Sabriny Pilewicz - zoom na dodatki (fot. Radosław Nawrocki)Kolekcja La donna e mobile Sabriny Pilewicz - zoom na dodatki (fot. Radosław Nawrocki)

 

 

 

Limitowana kolekcja SPxMartini

Flagowymi modelami w limitowanej kolekcji SPxMartini są edycje torebek Chia i Sassari. Charakterystyczną czerwień Martini możemy znaleźć na wszystkich modelach z kolekcji. Charakterystycznym elementem są ręcznie tkane pasy racingowe w kolorach granatowo-niebiesko-czerwonych, które nawiązują do symbolu Martini Racing. Inspiracją do powstania limitowanej edycji kolekcji była czerwień zespołu Martini oraz prędkość, związana z nią adrenalina i rywalizacja, jaka towarzyszy wyścigom. Projektantkę natchnęła idea wyścigu, jako metafory naszego codziennego życia.

Impulsem do powstania tej niecodziennej limitowanej edycji była fascynacja ideą wyścigu jako nieodłącznej części naszego codziennego życia, gdzie gonitwa z czasem i duch rywalizacji stały się elementami naszej natury. Wato podkreślić jednak, że to nie sam cel czyni wyścig wyjątkowym lecz styl i klasa z jaką w nim uczestniczymy. Wedle filozofii marki SP w życiowym pędzie nie należy zapominać o celebracji codzienności.

 

Kolekcja SPxMartini (fot. Radosław Nawrocki)Kolekcja SPxMartini (fot. Radosław Nawrocki)

Najciekawsze modele torebek na wiosnę znajdziecie również w sklepie Avanti24.