H&M Conscious Exclusive - zobacz artystyczną kolekcję marki

Ewelina Kołodziej
21.03.2016 12:00
Projektanci H&M złożyli swoisty hołd zarówno sztuce, jak i modzie haute couture wybierając z ponad 300 letniej tradycji jej najważniejsze elementy. Tak powstała pełna artyzmu, elegancji i świadomości ekologicznej kolekcja H&M Conscious Exclusive. Koniecznie zobaczcie najpiękniejsze sylwetki.

H&M Conscious Exclusive (mat. pras.)H&M Conscious Exclusive (mat. pras.)

Kolekcja jednej z najpopularniejszych sieciówek na rynku nie ma nic wspólnego z oklepanymi trendami, które przeminą wraz z nadejściem kolejnego sezonu. Kolekcja H&M Conscious Exclusive łączy w sobie niebywały kunszt artystyczny okraszony nowoczesną formą. Przy tym projektanci mieli na uwadze ekologiczne podejście do tematu mody.

Stosując nowatorskie, pozyskane w zrównoważony sposób materiały oraz bogate zdobienia stworzyliśmy kolekcję składającą się z odzieży o różnorodnych kształtach i fakturach, intensywnie zdobionych akcesoriów oraz biżuterii zainspirowanej stylem art-deco - mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy - projekty są esencją 300 letniej tradycji haute couture, dlatego też nieprzypadkowo jej premiera zbiega się z otwarciem  wystawy Fashion forward - 300 years of Fashion w Musée des Arts Décoratifs, którego H&M jest wyłącznm sponsorem. Kolekcja wejdzie do sprzedaży 7 kwietnia i będzie dostępna w niemal 180 sklepach, a także w sprzedaży online. W Polsce będziemy mogli nabyć ją w warszawskim salonie marki przy ulicy Marszałkowskiej 104/122.

Twarzą i ambasadorką linii H&M Conscious Exclusive została Julia Restoin Roitfeld:

Moim ulubionym artykułem z tej kolekcji jest asymetryczna sukienka mini zainspirowana obrazem Gustava Moreau. Jestem zachwycona połączeniem dawnego malarstwa i materiałów uzyskanych w zrównoważony sposób, które umożliwiły jej stworzenie. Doskonałe jest to, że ubrania wykonane bardziej ekologicznych materiałów mogą być śmiało noszone na czerwonym dywanie.

 

H&M Conscious ExclusiveH&M Conscious Exclusive (mat. pras.)

Niecodzienny, artystyczny efekt został osiągnięty w dużej mierze przez wykorzystanie nadruków na materiałach, wybranych do kolekcji. Powłóczyste suknie, kimona, zamaszyste spódnice tworzą klasyczne, posągowe sylwetki, które zostały stworzone w myśl nowoczesnego ujęcia mody. Marmurowe drapowania na sukni balowej z głębokim dekoltem czy Trzy Gracje z obrazu Botticelego na spódnicy to nieszablonowe propozycje na czerwony dywan. Z kolei krótkie sukienki są pomostem między przeszłością i teraźniejszością w świecie mody. W kolekcji pojawiły się także trzy suknie ślubne o bardzo nostalgicznym, romantycznym fasonie z koronkami i drapowaniami w roli głównej.

Wśród materiałów zastosowanych w kampanii znajdują się: ekologiczny jedwab, konopie, len z recyklingu i mieszanki zawierające Tencel?. Wykorzystaliśmy też nowatorskie elementy, takie jak koraliki ze szkła pochodzącego z recyklingu czy Denimite - materiał wykonany ze znoszonego, poddanego recyklingowi denimu, który H&M stosuje jako pierwsza firma modowa.

Kolekcja H&M Conscious Exclusive to nie tylko estetyczna uczta dla fanów mody i sztuki, ale co równie ważne - w pełni świadoma ekologicznie kolekcja, dla każdej kobiety, której nie jest obojętne środowisko naturalne. Na całe szczęście ekologia w modzie jest coraz częściej promowanym i rozpowszechnianym trendem.

 

H&M Conscious ExclusiveH&M Conscious Exclusive (mat. pras.)

Poszukując wiosennych inspiracji zajrzyjcie do sklepu Avanti24.