Wiosenne trendy w Mango

Dagmara Łacny
28.01.2016 13:00
W pierwszym lookbooku 2016 roku hiszpańska sieciówka z nostalgią spogląda na wczesne lata 90., w których dominowały obszerne dżinsowe kurtki, kraciaste koszule i bieliźniane sukienki na cienkich ramiączkach. Courtney Love, niekwestionowana królowa tamtej dekady, wciąż nas inspiruje!

MangoMango wiosna 2016

Mango przywołuje klimat wczesnych lat 90. i prezentuje fasony, które doskonale pamiętamy z czasów dzieciństwa. Długie kraciaste koszule wylansowane przez grunge'we zespoły z Seattle zestawione warstwowo z białym T-shirtem i bieliźnianym topem nabierają nowoczesnego charakteru, choć podszyte są nostalgią za tamtą dekadą. Krótkie sukienki na cienkich ramiączkach typu spaghetti, ozdobione delikatną koronką to hołd złożony rockowym wokalistkom z Courtney Love na czele. Narzucone na wierzch obszerne dżinsowe kurtki wyglądają jak pożyczone od chłopaka. W nowym lookbooku nie brakuje również akcentów sportowych - wciąż modne będą kurtki typu bomber, zestawione z luźnymi dżinsami i koszulą w kratę, obowiązkowo przewiązaną w pasie.

MangoMango wiosna 2016

Platformy, które wówczas kojarzone były z subkulturą rave i techno, teraz pojawiają się w odmienionej wersji - sportowej i rockowej.

Więcej o: