Buty z klasą - modele, które posłużą Ci nie tylko w jednym sezonie

Kasia Żechowicz
20.09.2016 14:00
3i

3i (3i materiały prasowe)

Są takie modele obuwia, które zawsze wyglądają dobrze, niezależnie od chwilowych, szybko zmieniających się trendów. Wybrałyśmy buty uniwersalne i z klasą, które założysz tej, ale również kolejnej jesieni. W naszym przeglądzie znalazły się również propozycje dla mężczyzn - zobacz o które modele chodzi!

 

Mokasyny i botki dla Niej

3iPinterest: loafers / Propozycje damskich mokasynów i botków

 

Historia mokasynów w formie jaką dzisiaj znamy sięga lat 30. Na początku tego dziesięciolecia, produkowała je amerykańska firma Spaulding, jednak obuwie nie spotkało się ze zbyt pozytywnym przyjęciem. Zmiany nastąpiły dopiero w latach 40. i 50. kiedy to mokasynów zaczęły używać elitarne grupy społeczne. Mokasyny widziane były wtedy u słynnych stepujących tancerzy albo na stopach studentów prestiżowych amerykańskich uczelni. Od tamtej pory kojarzono je z ubiorem casualowym. Styl uniwersytecki szybko się rozprzestrzenił podbijając gusta różnych klas i narodowości. Mokasyny nosiła Audrey Hepburn czy John Kennedy, ale również finansiści czy muzycy jazzowi. Obuwie ponownie przeżyło falę sukcesu w latach 80., kiedy to identyfikowali się z nim "yuppies" czyli młodzi ludzie dążący do wielkiej kariery. Dziś mokasyny to niezmienny symbol klasy i elegancji. Nosimy je zarówno do spodni, jak i spódnic, w sytuacjach formalnych i zupełnie niezobowiązujących.

 

Półbuty i trzewiki dla Niego

3iPinterest: iconosquare.com / Propozycje butów męskich

 

Półbuty to chyba jeden z najczęstszych wyborów jeśli chodzi o mężczyzn. Nie bez powodu: są uniwersalne i zawsze dobrze się prezentują. One również mają swoją długą historię, a modele, które dzisiaj mamy do dyspozycji to miks wszystkiego co do tej pory w tej kwestii wymyślono. Wiązane, z klamrami, lakierowane, matowe, czarne i w kolorze - wybór jest duży, a każdy z panów, mimo iż decyduje się na model noszony przez wielu, ma szansę wyróżnić się właśnie tymi elementami. Zimowym odpowiednikiem lekkich półbutów są trzewiki. W tym wypadku najbardziej liczy się jakość skóry, dlatego warto zwrócić uwagę na jej mięsistość i odcień. Ciemny brąz lub koniakowy świetnie komponować się będzie zarówno z czernią, szarością, granatem, jak i innymi mniej stonowanymi barwami - zielenią czy pomarańczem.

Który model najbardziej do Ciebie pasuje?

Więcej butów na jesień znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: