Biustonosz samonośny - jak nosić i jaki model wybrać?

Biustonosz samonośny to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz założyć bluzkę odkrywającą ramiona czy sukienkę odsłaniającą plecy. Niewidoczny i subtelny, dobrze podkreśla piersi, zapewniając wygodę i poczucie komfortu.

Krótka historia biustonoszy

Pierwsze prototypy biustonoszy powstały w starożytnej Grecji. Piersi były wówczas dużą przeszkodą podczas ćwiczeń, dlatego stworzono opaski podtrzymujące biust, dzięki którym kobiety mogły bez większych problemów uprawiać sport. Biustonosz samonośny jest inspirowany właśnie taką opaską.

W średniowieczu koncepcja podtrzymywania piesi uległa dużej zmianie. Wygoda zeszła na drugi plan, natomiast istotnym stało się podkreślenie atutów kobiecej sylwetki. W tym celu stworzono gorsety, które miały za zadanie maksymalnie spłaszczać brzuch , jak najbardziej uwidaczniać wcięcie w tali oraz wypychać biust. Średniowieczne gorsety były zmorą ówczesnych kobiet - krępowały ruchy, utrudniając oddychanie, chodzenie i siadanie.

Pierwszy odpowiednik współczesnego biustonosza powstał w 1889 roku za sprawą Herminie Cadolle. Francuzki stworzyła dwuczęściowy zestaw (górną część stanowił stanik na ramiączkach, a dolną gorset). Kilka lat później Cadolle zaczęła oddzielnie sprzedawać biustonosze, określając je mianem soutien-gorge, czyli "podtrzymywacz piersi".

Zobacz - te biustonosze są komfortowe i skutecznie podkreślają biust

Znaczący przełom w produkcji staników miał miejsce w 1943 roku, kiedy to Howard Huges stworzył biustonosz z metalowymi fiszbinami , który miał za zadanie uwypuklać i podkreślać kształt piersi.

Biustonosz samonośny

Obecnie istnieje mnóstwo najróżniejszych modeli biustonoszy dopasowanych do potrzeb współczesnych kobiet. Staniki sportowe, do karmienia, push-up, bezszwowe oraz samonośne - wszystkie stworzone w odpowiedzi na zróżnicowane zapotrzebowanie. Biustonosze stale ewoluują, zmieniając się razem z kobietami i ich preferencjami.

Stanik samonośny powstał stosunkowo niedawno i jest idealnym rozwiązaniem w stylizacji z odsłoniętymi plecami czy ramionami. Specjalne nakładki skutecznie podtrzymują biust, dostosowując się do kształtu piersi. Jeśli chcesz dobrać odpowiedni model, musisz dopasować rozmiar miseczki do wielkości biustu, gdyż tylko w ten sposób osiągniesz zamierzony efekt. Zrezygnuj ze zbyt małych modeli, które zamiast podkreślać piersi, tylko je zdeformują. Taki biustonosz przyklejany to świetny pomysł dla każdej kobiety, która nie lubi widocznych ramiączek stanika . Nie musisz obawiać się, że spadnie. Wbrew pozorom samonośny biustonosz trzyma się doskonale na ciele, ale wszystko zależy od marki, w którą zainwestujesz.

Biustonosz samonośny push up

Wśród samonośnych staników znajdziesz również bardzo lubiane przez kobiety modele push up, które świetnie modelują biust. Wydawać by się mogło, że biustonosz bez ramiączek nie uniesie biustu. Jednak dobrej jakości samonośne staniki świetnie sobie z tym radzą! Wypróbuj koniecznie. 

Więcej - bielizna damska, która jest zmysłowa!

Stanik samonośny ze ściągaczem

Ostatnio bardzo popularne stał się biustonosz samonośny wiązany. Jego zdaniem jest "zebranie" do siebie piersi tak, aby powstał między nimi ponętny rowek między piersiami. Dodatkowo, jeśli taki stanik ma push up, pięknie powiększy biust i go wymodeluje. Będziesz zachwycona, gdyż takie staniki mają naprawdę dobre opinie.

Biustonosz samonośny: jak zakładać

  • stanik samonośny powinno przyklejać się na suchą i czystą skórę ,
  • w okolicach biustu nie należy wcześniej nakładać kremów i olejków, ponieważ mogą one utrudniać jego odpowiednie przymocowanie,
  • zdejmując biustonosz samonośny należy zwilżyć skórę wodą , a następnie delikatnie odkleić,
  • przed ponownym założeniem, stanik samonośny należy umyć mydłem (inne środki chemiczne mogą powodować zniszczenia),

Sprawdź - bielizna wyszczuplająca dla kobiet plus size i nie tylko

Stanik samonośny - dla kogo i jak wybrać najlepszy

Biustonosz samonośny świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy chcemy założyć ubrania odkrywające ramiona bądź plecy. Modele pozbawione ramiączek i zapięć z tyłu są niezwykle praktyczne i pozwalają na zachowanie walorów estetycznych każdej kreacji.

Nietypowy kształt pozbawiony elementów, które mają klasyczne biustonosze , może jednak sprawić, że będziesz czuć się niepewnie. Niepotrzebnie! Stanik samonośny przyklejony w odpowiedni sposób i dopasowany pod względem rozmiaru miseczki, nie powinien się obsunąć ani przemieścić.

Kupując biustonosz samonośny przez internet, warto się odpowiednio zmierzyć, aby zamówić odpowiedni rozmiar, który zapewni komfort podczas noszenia. Stosuj się do wyżej przedstawionych zasad, a z pewnością odkryjesz zalety samonośnych staników i pokochasz wygodę oraz estetykę, którą zapewniają. Jeśli kupujesz swój model w sklepie stacjonarnym, najlepiej zapytaj ekspedientkę. Powinna ci pomóc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Biustonoszy samonośnych nie da się przymierzyć, ale niektóre sklepy pozwalają to zrobić. Oczywiście bez odrywania zabezpieczenia z kleju. Musisz wtedy sama wyczuć, czy ten rodzaj będzie dla ciebie odpowiedni. Pamiętaj - nigdy nie decyduj się na zbyt mały model, gdyż zwyczajnie zdeformuje kształt biustu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA