Tusze do rzęs - która szczoteczka jest najlepsza? Podpowiadamy, czym się kierować w wyborze

Klaudia Stawska/Roksana Krawczyk
08.06.2018 11:00
Tusz do rzęs

Tusz do rzęs (Materiały prasowe)

Producenci tuszy do rzęs prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych szczoteczek, które mają zapewnić najlepsze rozprowadzenie kosmetyku. Jak się w tym połapać i wybrać najlepszą dla siebie? Podpowiadamy, gdzie znaleźć najbardziej wydajne tusze do rzęs.

Tusze do rzęs
Materiały prasowe

Wybierając idealną maskarę, nie powinniśmy kierować się jedynie składem tuszu. Różne rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs pozwalają osiągać inne efekty, dlatego warto wiedzieć, do czego najlepiej sprawdzają się poszczególne modele. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję podczas zakupu najlepszego dla nas kosmetyku. 

Czy kształt szczoteczki ma znaczenie?

Czy kształt szczoteczki ma znaczenie? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Kształt szczoteczki nie jest jedynie chwytem marketingowym. Ten sam tusz może dać zupełnie inny efekt, jeżeli zdecydujemy się nałożyć go inaczej. Dlatego właśnie przed zakupem maskary, powinnyśmy się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Warto w tym celu nie tylko sugerować się nazwą kosmetyku, ale też właśnie kształtem szczoteczki.

Tusz do rzęs
Materiały prasowe

Rodzaje szczoteczek do rzęs 

Jakie rodzaje szczoteczek do rzęs możemy spotkać i na jakie się zdecydować? Kiedy zależy nam na pogrubieniu rzęs wybierzmy szczoteczkę o puszystym, gęstym włosiu lub grubej podstawie z gumowymi włoskami. Do rozdzielania i wydłużania rzęs o wiele skuteczniejsze są drobne szczoteczki. Dzięki temu możemy bez problemu malować się tuż od nasady włosków. Modele o kształcie klepsydry, ze skrętnymi włoskami świetnie sprawdzają się w celu podkręcenia rzęs. Taka szczoteczka jest też bardzo skuteczna, jeżeli mamy krótkie rzęsy, ponieważ bez trudu pokryje je w całości. Modele w kształcie kuleczki służą do podkreślania oka od nasady aż po koniuszki rzęs.

Oprócz szczoteczek do rzęs, które zapewniają konkretny efekt, możemy spotkać również dwa rodzaje szczoteczek do rzęs: gumowe lub plastikowe oraz tradycyjne z włoskami. Tradycyjne modele mogą zlepiać rzęsy, dlatego jeżeli chcesz uzyskać efekt perfekcyjnie rozdzielonych, gęstych włosków - powinnaś zdecydować się na model plastikowy. 

Jaka szczoteczka do krótkich rzęs? 

Kobiety, które mają krótkie rzęsy powinny wybrać asymetryczną szczotkę o włosiu różnej długości lub małą z gęstym i krótkich włosiem. Zależy ci na efekcie wydłużenia rzęs? Wybierz drobną szczoteczkę, która w łatwy sposób rozdzieli i wydłuży twoje rzęsy. Szczoteczka w kształcie stożka idealnie sprawdzi się do krótkich rzęs. Zagęści je, pogrubi i wydłuży. 

Więcej o: